Agressioon

Allikas: Vikipeedia

Aggressioon on ohtlik suhtlusviis, mille osaks on soov tekitada teisele poolele kahju või teisi ebameeldivusi. See võib toimuda kas kättemaksuks või ilma provakatsioonita. Inimese puhul võib agressioon tekkida olukorras, kus tee eesmärgile on blokeeritud. Inimeste agressiooni saab jagada otseseks ja kaudseks. Otsene agressioon on füüsiline või sõnaline käitumine, mille eesmärk on kedagi kahjustada. Kaudne agressioon on selline käitumine, mille eesmärk on kahjustada kas inimese või inimgrupi sotsiaalseid suhteid.[1]

Sõjaline agressioon tähendab üldises mõttes riigi või riikide kallaletungi teisele riigile. Rahvusvaheliselt ei ole agressiooni mõiste üheselt määratud ja kokku lepitud. ÜRO Peaassamblee on agressiooni definitsiooni esitanud[2], kuid riikidevahelist kokkulepet pole saavutatud.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. De Almeida, Rosa Maria Martins; Cabral, João Carlos Centurion; Narvaes, Rodrigo (2015). "Behavioural, hormonal and neurobiological mechanisms of aggressive behaviour in human and nonhuman primates". Physiology & Behavior 143: 121–35. PMID 25749197. doi:10.1016/j.physbeh.2015.02.053. 
  2. ÜRO Peaassamblee resolutsioon 3314 (XXIX) 1974, „Agressiooni määratlemine”