Aaro Hazak

Allikas: Vikipeedia

Aaro Hazak (sündinud 8. juulil 1978) on Eesti majandusteadlane. Ta uurib peamiselt finantsanalüüsi ja kapitali struktuuri probleeme.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Õppinud aastatel 19851996 Tallinna 7. Keskkoolis, jätkas ta õpinguid Tallinna Tehnikaülikoolis ning sai majandusteaduskonnas õppinult 2000. aastal bakalaureusekraadi, 2002. aastal magistrikraadi ja 2008. aastal doktorikraadi.

Tema magistritöö teema oli "Finantsinformatsiooni analüüsilt ettevõtte terviklikule käsitlusele". Doktorikraadi sai ta väitekirjaga "Kapitali struktuur ja dividendiotsused jaotatud kasumi maksustamise tingimustes". Mõlema teadustöö juhendaja oli Enn Listra ja need kaitsti Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna rahvamajanduse instituudi panganduse ja rahanduse õppetoolis.

2007. aastal pälvis mitu auhinda uurimuse eest, mis moodustas osa tema doktoritööst ning käsitles maksude ja seadusandlike piirangute mõju ettevõtte finantsotsustele.

2008. aastal tegi finantsökonoomika alast järeldoktori teadustööd Šveitsis Zürichi Ülikooli juures.

Ametialane tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

1998. aastast töötab Aaro Hazak aktsiaseltsis PricewaterhouseCoopers Advisors kriisijuhtimise valdkonna juhtivkonsultandina.

2005. aastast on ta osakoormusega ühtlasi Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud, algselt erakorraline teadur majandusuuringute teaduskeskuses ja alates 2008. aastast erakorraline vanemteadur rahanduse ja panganduse õppetoolis. Tema juhendamisel on valminud ja valmimisel mitmed ettevõtete jätkusuutlikkust ja kapitali struktuuri puudutavad väitekirjad.

Mitmesugust[muuda | muuda lähteteksti]

Alates 2006. aastast Eesti Majandusteaduse Seltsi liige. Kuulub ka audiitorkogusse.

Aaro Hazak huvitub filmindusest. Aprillis 2009 pälvis tema esimene lühimängufilm "Distinkt" Eesti Amatöörfilmide Festivalil eriauhinna parima mängufilmi eest täiskasvanute grupis.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]