Aaro Hazak

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Aaro Hazak (sündinud 8. juulil 1978) on Eesti majandusteadlane. Ta uurib peamiselt finantsanalüüsi ja kapitali struktuuri probleeme.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Õppinud aastatel 19851996 Tallinna 7. Keskkoolis, jätkas ta keskkooli lõpetamise järel õpinguid Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas, kust on omandanud kõik kolm akadeemilist kraadi: 2000bakalaureusekraadi, 2002magistrikraadi ja 2008doktorikraadi.

Tema magistritöö teemaks oli "Finantsinformatsiooni analüüsilt ettevõtte terviklikule käsitlusele". Doktorikraadi kaitses ta väitekirjaga "Kapitali struktuur ja dividendiotsused jaotatud kasumi maksustamise tingimustes". Mõlema teadustöö juhendajaks oli Enn Listra ja need kaitsti Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna rahvamajanduse instituudi panganduse ja rahanduse õppetoolis.

2007. aastal pälvis mitu auhinda uurimuse eest, mis moodustas osa tema doktoritööst ning käsitles maksude ja seadusandlike piirangute mõju ettevõtte finantsotsustele.

2008. aastal tegi finantsökonoomika alast doktorijärgset teadustööd Šveitsis Zürichi Ülikooli juures.

Ametialane tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Alates 1998. aastast töötab Aaro Hazak aktsiaseltsis PricewaterhouseCoopers Advisors kriisijuhtimise valdkonna juhtivkonsultandina.

Alates 2005. aastast on ta osakoormusega ühtlasi Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud, algselt erakorraline teadur majandusuuringute teaduskeskuses ja alates 2008. aastast erakorraline vanemteadur rahanduse ja panganduse õppetoolis. Tema juhendamisel on valminud ja valmimisel mitmed ettevõtete jätkusuutlikkust ja kapitali struktuuri puudutavad väitekirjad.

Mitmesugust[muuda | muuda lähteteksti]

Alates 2006. aastast Eesti Majandusteaduse Seltsi liige. Kuulub ka audiitorkogusse.

Aaro Hazak huvitub filmindusest. Aprillis 2009 pälvis tema esimene lühimängufilm "Distinkt" Eesti Amatöörfilmide Festivalil eriauhinna parima mängufilmi eest täiskasvanute grupis.

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]