Aare Olgo

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Aare Olgo (sündinud 21. mail 1954 Väike-Maarjas) on eesti majandustegelane ja omavalitsusjuht.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Aare Olgo lõpetas Jõgeva keskkooli ja Tallinna Polütehnilise Instituudi masinaehituse tehnoloogia, metallilõikepinkide ja -instrumentide erialal. Alates 1977. aastast kuni 1992. aastani töötas ta juhtivatel ametikohtadel Rakvere KEK-is, Jõgeva KEK-is, Jõgeva EPT-s, Jõgeva rajooni ATK-s ja Jõgeva MEK-is. Aastatel 1992–2002 oli ta osaühingu Jõgeva Ehituskaubandus üks rajajaid, juhatuse liige ja tegevjuht.

Tegevus omavalitsuses[muuda | muuda lähteteksti]

Aare Olgo valiti Jõgeva linnavolikogusse esmakordselt 2002. aastal Eesti Keskerakonna valimisnimekirjas (ta on Keskerakonna liige). Moodustatud linnavalitsuses kinnitasid volikogu liikmed ta abilinnapeaks. Jõgeva abilinnapeana töötas Aare Olgo ka volikogu järgmisel tegevusperioodil aastatel 2005–2009. Mõned aastad tegutses Aare Olgo ettevõtluses. 2012–2013 oli ta Tartumaal Laeva valda vallavanem. 2013. aastal naasis Olgo tööle Jõgeva linnavalitsusse abilinnapeaks ja aastatel 2013–2016 oli ta Jõgeva linnapea. 2016–2017 kutsuti ta taas Laeva vallavanemaks.

2017. aastal valiti Aare Olgo Jõgeva linna, Jõgeva valla, Palamuse ja Torma valla ühinemise tulemusena moodustatud Jõgeva valla esimeseks vallavanemaks.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

  • 2007 - Jõgeva linna aumärk staadioni ehitamise eestvedamise eest

Tegevus nõukogudes[muuda | muuda lähteteksti]

Olgo on kuulunud Jõgeva Linnaraamatukogu, SA Jõgeva Haigla, sotsiaalkeskuse Elukaar nõukogusse ja olnud kahel perioodil OÜ Jõgeva Veevärk nõukogu esimees. Ta on Jõgeva vallavanemana SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse nõukogu liige ja Jõgevamaa Koostöökoja juhatuse liige.

Sporditegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Mänginud jäähokit, korvpalli ja malet. 1967. aastal valiti üleliidulise jäähokiturniiri Kuldlitter (osales 158 võistkonda) parimaks väravavahiks Eestis. Korvpallis Rakvere rajooni meister Rakvere KEK-i võistkonnas.

Tegevus ajakirjanduses[muuda | muuda lähteteksti]

Aare Olgo on kirjutanud probleemartikleid ja juhtkirju Jõgeva maakonnalehes Vooremaa, Kesknädal, Jõgeva Linna Teatajas ja Jõgeva Valla Teatajas. Esinenud raadio- ja teleprogrammides.

Hobid[muuda | muuda lähteteksti]

Mälumäng. Kuulunud Jõgeva KEK-i mälumänguvõistkonda, osalenud edukalt mälumängusaadetes „Miljonimäng“ ja „Kuldvillak“. Organiseerinud mälumänge. Harrastanud bridži, õpetanud bridži teistele asjahuvilistele.

Perekond[muuda | muuda lähteteksti]

Abielus Svetlana Olgoga 1976. aastast. Poeg Rainer Olgo on Tartus ettevõtja ja heategevuslike ürituste korraldaja, poeg Allar Olgo IT-spetsialist ja tütar Triin heategevuslike projektide algataja ja elluviija. Aare Olgo on kolme lapse vanaisa.