6ix9ine

Allikas: Vikipeedia

Daniel Hernandez (tuntud ka kui 6ix9ine või Rat või Rat9ine ; sündinud 8. mail 1996) on Ameerika räppar ja veebitegelane.

Ta sai tuntuks tänu omapärasele välimusele, väga agressiivsele räppimisstiilile ja vastuolulisele taustale.

2017. aasta lõpus tuli välja tema esimene räpisingel “Gummo”. Tema esimene album “Day69” debüteeris 4. kohal Billboard 200 albumite kategoorias.

Praegu viibib räppar vanglas, kus ta ootab kohtumõistmist. Teda süüdistatakse mitmes kuriteos, sealhulgas vägistamises ja jõukudega seotud kuritegudes. Ei ole välistatud, et Tekashi69 saab eluaegse vanglakaristuse.

Hetkel[viide?] viibib elektroonilise jälgimise all vabaduses[viide?], tehes uut muusikat oma fännidele.

Alles augusti alguses vabanes mees elektroonilise valve alt, ning on nüüd täiesti vaba inimene. Ta on endiselt veel ka rott.

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Daniel Hernandez sündis 8. mail 1996 Bushwickis Brooklynis New Yorgis. Tema 1. isa on Mehhiko ja 2. isa Puerto Rico päritolu.

Mehe lapsepõlv oli keeruline. Kui Daniel oli 13-aastane, tapeti tema isa – kaotus mõjus poisile väga rusuvalt. Tekashil tekkisid probleemid koolis, kust ta 8. klassis välja visati, ning haridustee jätkamise asemel tegi Daniel erinevaid kergemaid töid, et perekonda rahaliselt toetada. Hiljem hakkas ta narkootikume müüma ning seostama end kohaliku jõuguga Nine Trey Gangsters. Sealt said alguse tema esimesed probleemid seadusega.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

2014 – 2017. aasta algus[muuda | muuda lähteteksti]

6ix9ine hakkas laule internetti üles panema juba 2014. aastal. Ta paistis silma omapärase välimusega – vikerkaarevärvides juuksed ja hambad ning suur “69” tätoveering näo peal tegid ta internetis üsna populaarseks. 2017. aasta aprillis tuli välja Trippie Reddi laul “Poles1469”, kus tegi kaasa Tekashi69, ning räppari populaarsus kasvas.

2017 – tänapäev[muuda | muuda lähteteksti]

6ix9ine r3dr0se

kasvas tunduvalt 2017. aasta suvel, kui rida tema Instagrami postitusi sai väga palju tähelepanu. Sama aasta 10. novembril tuli välja mehe esimene singel “Gummo”, mis sai 5. mail 2018 plaatinaplaadi. “Gummole” järgnesid “Kooda” ja “Keke”, mis jõudsid samuti Billboardi 100 loo hulka.

Hernandeze esimene mixtape “Day69” tuli välja 23. veebruaril 2018. Album debüteeris 4. kohal Billboardi 200 albumite kategoorias ning seda osteti 55 000 eksemplari. Kaks laulu albumilt, “Billy” ja “Rondo”, debüteerisid Billboard 100-s vastavalt 50. ja 73. kohal.

Vahemikus aprillist augustini tulid 9ix9inel välja laulud “Gotti”, “Tati” ja “Fefe”. Kõik need olid samuti Billboard 100-s ning eriti edukas oli “Fefe”, kus lõid kaasa Nicki Minaj ja Murda Beatz. “Fefe” on saanud kaks plaatinaplaati. Tekashi järgmised singlid “Bebe” ja “Stoopid” jõudsid Billboardi 100 parema hulka.

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Hernandezel on tütar Saraiyah. Tüdruku ema on Sara Molina.

Probleemid seadusega[muuda | muuda lähteteksti]

Esimesed probleemid seadusega tekkisid 6ix9inel juba noorukieas, kui ta hakkas narkootikume müüma.[viide?] 2015. aastal süüdistati Tekashit selles, et ta oli seksuaalvahekorras alaealisega.[viide?]

2018. aasta novembris võeti Tekashi vahi alla[viide?]. Teda süüdistati tulirelvade illegaalses omamises[viide?], relvastatud varguses ning ta võis olla seotud mõrvaga[viide?]. Kaasuse uurimine kestab tänapäevani.[viide?]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]