Mine sisu juurde

2013. aasta mäesuusatamise maailmameistrivõistlused

Allikas: Vikipeedia

2013. aasta mäesuusatamise maailmameistrivõistlused olid 42. maailmameistrivõistlused mäesuusatamises. Võistlused toimusid Austrias Schladmingis 4.–17. veebruaril 2013.

Schladmingis toimusid ka 1982. aasta mäesuusatamise maailmameistrivõistlused.

Osales 614 sportlast 72 riigist. Esimest korda osales maailmameistrivõistlustel Malta.

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus
võitjale
KuldAksel Lund Svindal Norra2.01,32
HõbeDominik Paris Itaalia2.01,78+0,46
PronksDavid Poisson Prantsusmaa2.02,29+0,97
4.Klaus Kröll Austria2.02,67+1,35
5.Andreas Romar Soome2.02,68+1,36
6.Silvan Zurbriggen Šveits2.02,69+1,37
7.Patrick Küng Šveits2.02,86+1,54
8.Didier Defago Šveits2.02,.91+1,59


9. veebruar
Osavõtjaid: 58
Maailmameister 2011: Erik Guay, Kanada

Ametlikud tulemused

Koht Sportlane Riik 1. ring 2. ring Tulemus Kaotus
võitjale
KuldMarcel Hirscher Austria55,56 (1.)55,47 (4.)1.51,03
HõbeFelix Neureuther Saksamaa55,84 (2.)55,61 (8.)1.51,45+0,42
PronksMario Matt Austria56,12 (3.)55,56 (6.)1.51,68+0,65
4.Andre Myhrer Rootsi56,34 (7.)55,74 (12.)1.52,08+1,05
5.Ivica Kostelić Horvaatia56,56 (9.)55,59 (7.)1.52,15+1,12
6.Alexis Pinturault Prantsusmaa56,56 (9.)55,71 (11.)1.52,27+1,24
7.Fritz Dopfer Saksamaa56,22 (5.)56,30 (23.)1.52,52+1,49
8.Jens Byggmark Rootsi56,99 (12.)55,86 (15.)1.52,85+1,82
.
36.Warren Cummings Smith Eesti1.04,08 (46.)1.01,55 (36.)2.05,63+14,60


17. veebruar
Osavõtjaid: 100 (eelvõistlusel 137)
Maailmameister 2011: Jean-Baptiste Grange, Prantsusmaa

Koht Sportlane Riik 1. ring 2. ring Tulemus Kaotus
võitjale
KuldTed Ligety USA1.13,14 (1.)1.15,78 (6.)2.28,92
HõbeMarcel Hirscher Austria1.14,45 (3.)1.15,28 (1.)2.29,73+0,81
PronksManfred Mölgg Itaalia1.14,58 (4.)1.16,09 (9.)2.30,67+1,75
4.Aksel Lund Svindal Norra1.14,14 (2.)1.16,27 (13.)2.30,71+1,79
5.Alexis Pinturault Prantsusmaa1.15,09 (8.)1.15,77 (5.)2.30,86+1,94
6.Davide Simoncelli Itaalia1.14,91 (6.)1.16,09 (9.)2.31,00+2,08
7.Fritz Dopfer Saksamaa1.14,72 (5.)1.16,39 (17.)2.31,11+2,19
8.Philipp Schörghofer Austria1.15,45 (11.)1.15,72 (4.)2.31,17+2,25
.
Warren Cummings Smith EestiKatkestas


15. veebruar
Osavõtjaid: 99 (eelvõistlusel 132)
Maailmameister 2011: Ted Ligety, USA

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus
võitjale
KuldTed Ligety USA1.23,96
HõbeGauthier de Tessières Prantsusmaa1.24,16+0,20
PronksAksel Lund Svindal Norra1.24,18+0,22
4.Hannes Reichelt Austria1.24,51+0,55
5.Matthias Mayer Austria1.24,91+0,95
6.Alexis Pinturault Prantsusmaa1.24,99+1,03
7.Christof Innerhofer Itaalia1.25,05+1,09
8.Romed Baumann Austria1.25,17+1,21


6. veebruar
Osavõtjaid: 82
Maailmameister 2011: Christof Innerhofer, Itaalia

Ametlikud tulemused

Koht Sportlane Riik Kiir
laskumine
Slaalom Tulemus Kaotus
võitjale
KuldTed Ligety USA2.02,10 (6.)54,86 (2.)2.56,96
HõbeIvica Kostelić Horvaatia2.02,75 (10.)55,36 (4.)2.58,11+1,15
PronksRomed Baumann Austria2.01,38 (1.)56,75 (11.)2.58,13+1,17
4.Andreas Romar Soome2.02,93 (13.)55,37 (5.)2.58,30+1,34
5.Sandro Viletta Šveits2.03,17 (16.)55,21 (3.)2.58,38+1,42
6.Alexis Pinturault Prantsusmaa2.04,73 (22.)53,68 (1.)2.58,41+1,45
7.Silvan Zurbriggen Šveits2.03,01 (14.)55,41 (6.)2.58,42+1,46
8.Carlo Janka Šveits2.02,41 (8.)56,24 (10.)2.58,65+1,69


11. veebruar
Osavõtjaid: 53
Maailmameister 2011: Aksel Lund Svindal, Norra

Ametlikud tulemused

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus
võitjale
KuldMarion Rolland Prantsusmaa1.50,00
HõbeNadia Fanchini Itaalia1.50,16+0,16
PronksMaria Höfl-Riesch Saksamaa1.50,70+0,70
4.Nadja Kamer Šveits1.50,74+0,74
5.Julia Mancuso USA1.50,85+0,85
6.Stacey Cook USA1.50,91+0,91
7.Tina Maze Sloveenia1.51,21+1,21
8.Andrea Fischbacher Austria1.51,23+1,23


10. veebruar
Osavõtjaid: 41
Maailmameister 2011: Elisabeth Görgl, Austria

Ametlikud tulemused

Koht Sportlane Riik 1. ring 2. ring Tulemus Kaotus
võitjale
KuldMikaela Shiffrin USA50,59 (3.)49,26 (4.)1.39,85
HõbeMichaela Kirchgasser Austria50,96 (6.)49,11 (2.)1.40,07+0,22
PronksFrida Hansdotter Rootsi50,41 (1.)49,70 (12.)1.40,11+0,26
4.Tanja Poutiainen Soome50,58 (2.)49,88 (18.)1.40,46+0,61
5.Tina Maze Sloveenia50,88 (5.)49,73 (14.)1.40,61+0,76
6.Maria Pietilä-Holmner Rootsi51,92 (13.)48,99 (1.)1.40,91+1,08
7.Veronika Zuzulová Slovakkia51,21 (7.)49,97 (20.)1.41,18+1,33
8.Šárka Záhrobská Tšehhi51,87 (11.)49,35 (6.)1.41,22+1,37


16. veebruar
Osavõtjaid: 139
Maailmameister 2011: Marlies Schild, Austria

Ametlikud tulemused

Koht Sportlane Riik 1. ring 2. ring Tulemus Kaotus
võitjale
KuldTessa Worley Prantsusmaa1.04,90 (1.)1.03,16 (1.)2.08,06
HõbeTina Maze Sloveenia1.05,99 (4.)1.03,19 (2.)2.09,18+1,12
PronksAnna Fenninger Austria1.05,75 (3.)1.03,49 (3.)2.09,24+1,18
4.Kathrin Zettel Austria1.05,42 (2.)1.04,18 (16.)2.09,60+1,54
5.Frida Hansdotter Rootsi1.06,55 (5.)1.03,78 (8.)2.10,34+2,28
6.Mikaela Shiffrin USA1.06,55 (5.)1.03,79 (9.)2.10,36+2,30
7.Lara Gut Šveits1.06,93 (10.)1.03,51 (4.)2.10,44+2,38
8.Marie-Michèle Gagnon Kanada1.06,78 (7.)1.03,91 (10.)2.10,69+2,63


14. veebruar
Osavõtjaid: 139
Maailmameister 2011: Tina Maze, Sloveenia

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus
võitjale
KuldTina Maze Sloveenia1.35,39
HõbeLara Gut Šveits1.35,77+0,38
PronksJulia Mancuso USA1.35,91+0,52
4.Sofia Goggia Itaalia1.35,96+0,57
5.Fabienne Suter Šveits1.36,25+0,86
6.Ilka Štuhec Sloveenia1.36,28+0,89
7.Daniela Merighetti Itaalia1.36,32+0,93
8.Viktoria Rebensburg Saksamaa1.36,33+0,94


5. veebruar
Osavõtjaid: 59
Maailmameister 2011: Elisabeth Görgl, Austria

Koht Sportlane Riik Kiir
laskumine
Slaalom Tulemus Kaotus
võitjale
KuldMaria Höfl-Riesch Saksamaa1.49,87 (4.)50,05 (2.)2.39,92
HõbeTina Maze Sloveenia1.49,67 (1.)50,71 (5.)2.40,38+0,46
PronksNicole Hosp Austria1.50,99 (9.)49,93 (1.)2.40,92+1,00
4.Michaela Kirchgasser Austria1.51,36 (16.)50,20 (3.)2.41,56+1,64
5.Kathrin Zettel Austria1.51,.28 (13.)50,43 (4.)2.41,71+1,79
6.Elisabeth Görgl Austria1.49,72 (3.)52,52 (12.)2.42,24+2,32
7.Sofia Goggia Itaalia1.50,07 (6.)52,62 (16.)2.42,69+2,77
8.Julia Mancuso USA1.51,60 (19.)51,65 (7.)2.43,25+3,33


8. veebruar
Osavõtjaid: 47
Maailmameister 2011: Anna Fenninger, Austria

Ametlikud tulemused

Võistkonnavõistlus

[muuda | muuda lähteteksti]


Finaal: 12. veebruar
Osavõtjaid: 16 võistkonda
Maailmameister 2011: Prantsusmaa

Ametlikud tulemused

Medalitabel

[muuda | muuda lähteteksti]
Koht Riik Kuld Kuld Hõbe Hõbe Pronks Pronks Kokku
1 USA4015
2 Austria2248
3 Prantsusmaa2114
4 Sloveenia1203
5 Saksamaa1124
6 Norra1012
7 Itaalia0213
8 Rootsi0112
9 Horvaatia0101
 Šveits0101
Kokku11111133

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]