1924. aasta Eesti jalgpalli meistrivõistluste 3. klass

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
3. klass
Hooaeg 1924
Meeskondi 15
Tulemused
Võitja Tallinna ESS Kalev 3
Statistika
Kokku mänge 24
Kokku väravaid 99 (4,13 mängu kohta)
1925

1924. aasta Eesti jalgpalli meistrivõistluste 3. klass oli Eesti jalgpalli 1924. aasta meistrivõistluste kolmas tase.

3. klassi meistriks tuli ESS Kalevi kolmas meeskond Tallinna ESS Kalev 3.

Meistrivõistlused mängiti kaks miinust karikasüsteemil, mis tähendas, et meeskond kes oli saanud kaks kaotust langes välja.

Osalejad[muuda | muuda lähteteksti]

Maakond Meeskonnad
Tallinn (5) Tallinna SR Võitlja 2, Tallinna VS Sport 3, Tallinna SS Olümpia, Tallinna SS Flora 2, Tallinna ESS Kalev 3
Harjumaa (2) Nõmme SS Kalju 2, Bevetesso
Virumaa (3) Narva SS Kalev 2, Jõhvi SS, Narva KS Võitleja 3
Järvamaa (2) Türi SR 2, Paide SS Järvapojad
Pärnumaa (2) Pärnu SS Tervis 2, Sindi SS Kalju
Viljandimaa (1) Viljandi SÜ 2

Lühendid; Bevetesso = Baltiski vabatahtlike tuletõrje seltsi spordi osakond.
SS = Spordiselts
SÜ = Spordiühing
SR = Spordiring
ESS = Eesti Spordiselts
VS = Võimlemise Selts
KS = Karskuse Selts

1. ring[muuda | muuda lähteteksti]

Tallinn[muuda | muuda lähteteksti]

10. september Tallinna SR Võitleja 2 1 : 10 Tallinna VS Sport 3 Tallinn  
Staadion: Spordi väljak
Kohtunik: H. Kipp
1. september Tallinna SS Olümpia 0 : 0 Tallinna SS Flora 2 Tallinn  
Staadion: Kalevi spordiplats

Harjumaa[muuda | muuda lähteteksti]

24. august Nõmme SS Kalju 2 2 : 0 Bevetesso Baltiski  
Kohtunik: A. Luha (T. Kalevist)

Virumaa[muuda | muuda lähteteksti]

24. august Narva SS Kalev 2 3 : 1 Jõhvi SS Narva  
Kohtunik: F. Kull (T. Kalevist)

Järvamaa[muuda | muuda lähteteksti]

24. august Türi SR 2 + : - Paide SS Järvepojad Türi  
28. august Paide SS Järvepojad 0 : 2 Türi SR 2 Türi  

Pärnumaa[muuda | muuda lähteteksti]

24. august Pärnu SS Tervis 2 1 : 0 Sindi SS Kalju Pärnu  
Pealtvaatajaid: 400
Kohtunik: J. Hargel (Sindist)
6. september Sindi SS Kalju 1 : 2 Pärnu SS Tervis 2 Pärnu  
Kohtunik: J. Hargel (Sindist)
  • 1. ringis langesid välja Jõhvi SS (Virumaa) ja Paide SS Järvapojad (Järvamaa)

2. ring[muuda | muuda lähteteksti]

Tallinn[muuda | muuda lähteteksti]

13. september Tallinna ESS Kalev 3 + : - Tallinna SR Võitleja 2 Tallinn  
14. september Tallinna VS Sport 3 4 : 0 Tallinna SS Olümpia Tallinn  
Staadion: Spordi väljak
Kohtunik: M. Miller

Harjumaa[muuda | muuda lähteteksti]

14. september Nõmme SS Kalju 2 2 : 0 Bevetesso Tallinn  
Staadion: Kalevi spordiplats
Kohtunik: V. Rõks

Virumaa[muuda | muuda lähteteksti]

7. september Narva SS Kalev 2 0 : 10 Narva KS Võitleja 3 Narva  
Kohtunik: F. Kull (T. Kalevist)
31. august Jõhvi SS 0 : 1 Narva KS Võitleja 3 Jõhvi  
Pealtvaatajaid: K. Ree (TJKst)

Pärnumaa[muuda | muuda lähteteksti]

14. september Sindi SS Kalju 3 : 0 Pärnu SS Tervis 2  
Pealtvaatajaid: 500
Kohtunik: Joh. Jeg
  • 2. ringis langesid välja Võitleja ja Olümpia (mõl. Tallinn), Bevetesso (Harjumaa), Pärnu SS Tervis (Pärnumaa)

3. ring[muuda | muuda lähteteksti]

Tallinn[muuda | muuda lähteteksti]

26. september Tallinna ESS Kalev 3 4 : 0 Tallinna SS Flora 2 Tallinn  
16:30 Staadion: Spordi väljak
Kohtunik: G. Vain
23. september Tallinna VS Sport 3 4 : 3 Tallinna SS Flora 2 Tallinn  
Staadion: Spordi väljak
Kohtunik: M. Miller
  • 3. ringis langes välja SR Flora.

4. ring[muuda | muuda lähteteksti]

Tallinn[muuda | muuda lähteteksti]

1. oktoober Tallinna ESS Kalev 3 1 : 2 Tallinna VS Sport 3 Tallinn  
15:30 Staadion: Spordi väljak
3. oktoober Tallinna ESS Kalev 3 3 : 1 Tallinna VS Sport 3 Tallinn  
16:00 Staadion: Kalevi spordiplats

5. ring[muuda | muuda lähteteksti]

Tallinn[muuda | muuda lähteteksti]

9. oktoober Tallinna ESS Kalev 3 2 : 1 Tallinna VS Sport 3 Tallinn  
15:30 Staadion: Kalevi spordiplats
Kohtunik: M. Miller
  • VS Sport langes välja.

Maakonna paremad[muuda | muuda lähteteksti]

7. september Türi SR (Läänemaa) 2 : 1 Viljandi SÜ 2 (Viljandimaa)  
Kohtunik: J. Hargel (Sindist)
  • Türi SR sai teist korda kirja kaotuse, kuna kasutas registreerimata mängijat, ning langes välja.
21. september Nõmme SS Kalju 2 (Harjumaa) 6 : 0 Sindi SS Kalju (Pärnumaa) Tallinn  
Staadion: Kalevi spordiplats
Kohtunik: O. Silber
  • Sindi langes välja.
28. september Nõmme SS Kalju 2 (Harjumaa) 5 : 0 Viljandi SÜ 2 (Viljandimaa) Tallinn  
14:00 Staadion: Spordi väljak
Kohtunik: O. Lõvi (Türilt)
4. oktoober Narva SS Kalev 2 (Virumaa) 0 : 6 Nõmme SS Kalju 2 (Harjumaa) Tallinn  
16:00 Staadion: Spordi väljak
  • Narva Kalev langes välja.
12. oktoober Viljandi SÜ 2 (Viljandimaa) 1 : 2 (la) Tallinna ESS Kalev 3 (Tallinn) Tallinn  
13:00 Staadion: Spordi väljak
Kohtunik: K. Ree
  • Viljandi langes välja.
19. oktoober Tallinna ESS Kalev 3 (Tallinn) 5 : 3 Nõmme SS Kalju 2 (Harjumaa) Tallinn  
Staadion: Kalevi spordiplats
Kohtunik: M. Miller.

Finaal[muuda | muuda lähteteksti]

3. november Tallinna ESS Kalev 3 (Tallinn) 4 : 0 Nõmme SS Kalju 2 (Harjumaa) Tallinn  
10:30 Staadion: Kalevi spordiplats
Kohtunik: Bertram
3.kl. meister Kalev

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]