Õpilasleiutajate riiklik konkurss

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Õpilasleiutajate riikliku konkursi logo

Õpilasleiutajate riiklik konkurss (mõnes allikas ka noorte leiutajate riiklik konkurss) on Eesti Teadusagentuuri korraldatav konkurss, mis toimub alates 2008. aastast

Ettevõtmise eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.

Konkurssi rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Kokku on kuni 2017. aastani (kaasa arvatud) konkursile saadetud üle 7200 leiutise idee. Konkursile laekunud töödest on valminud rändnäitus, mida koolid saavad soovi korral omale tasuta tellida.

Seoses Eesti Vabariigi 100. aastapäevaga otsiti koos ERRi ja Riigikantselei Eesti Vabariik 100 toimkonnaga 2016. ja 2017. aasta konkursi 6–12-aastaste osalejate hulgast neid, keda portreteerida vabariigi juubeliaastal valmivas leiutajate raamatus ning kellest filmida minidokumentaalid „Leiutades Eestit“, mis on eetris Eesti Televisioonis ja mille veebikodu asub ERRi Lastejaamas.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]