Õpilasleiutajate riiklik konkurss

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Leiutamiskonkursi logo.jpg

Õpilasleiutajate riikliku konkursi (mõnes allikas ka noorte leiutajate riiklik konkurss) eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.

Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ja rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Konkurss toimub juba alates 2008. aastast. Kokku on kuni 2017. aastani (kaasa arvatud) konkursile saadetud üle 7200 leiutise idee. Konkursile laekunud vahvamatest/parimatest töödest on valminud rändnäitus, mida koolid saavad soovi korral omale tasuta tellida.

Seoses Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga otsiti koos ERRi ja Riigikantselei Eesti Vabariik 100 toimkonnaga 2016. ja 2017. aasta konkursi 6–12aastaste osalejate hulgast neid, keda portreteerida vabariigi sünnipäevaastal valmivas leiutajate raamatus ning kellest filmida minidokumentaalid „Leiutades Eestit“, mis on eetris Eesti televisioonis ja mille veebikodu asub ERRi Lastejaamas.