Steve Ballmer

Allikas: Vikipeedia

Steven Anthony Ballmer (sündinud 24. märtsil 1956) on USA ärimees. 2000. aasta jaanuarist 2014. aasta veebruarini oli Ballmer Microsofti tegevjuht. Hetkel kuulub ta Microsofti juhatusse.[1]

Elulugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ta kasvas üles Detroidi lähedal Michigani osariigis. Tema isa, Frederick Ballmer, töötas juhtival kohal Ford Motorsis. Tema isa emigreerus Ühendriikidesse ŠŠveitsist Lausenist 23. aastaselt. Ema oli Ameerika juuditar, kelle vanemad sündisid Pinskis (praeguses Valgevenes). 1973. aastal lõpetas Detroit Country Päevakooli. Ta lõpetas Harvardi Ülikooli bakalaureuse kraadiga majanduses ja matemaatikas. Ta juhendas kolledži ajal jalgpalli meeskonda, töötas Harvard Crimsoni ja Harvard Advocate ajalehes ning ülikooli kirjanduspoes, elas lähestiku kaassofomoor Gatesiga. Pärast ülikooli lõpetamist töötas 2 aastat Procter & Gamble`is tootejuhi assistandina, enne Microsfti astus Stanfordi GSB-sse, aga jättis selle Gatesi soovitusel pooleli 1980. aastal.

Karjäär Microsoftis[muuda | redigeeri lähteteksti]

Steve Ballmer ühines Microsoftiga 11. juunil 1980. Hiljem sai Bill Gatesi järeltulijaks tegevjuhina. Ballmer on käesoleval hetkel kõige kauem Microsoftis tööl olnud isik pärast Bill Gatesi. Ta on töötanud erinevates Microsofti osakondades kaasa arvatud "Operatsioonisüsteemide arendus", "Operatsioonid", "Müük ja tugi". Juulis 1998 ülendati ta presidendiks, kuna Gates tahtis pühenduda tulevikustrateegiate väljatöötamisele. 13 jaanuaril 2000 asus ta Bill Gatesi kohale, kuna viimane astus tagasi. Tegevjuhina olid tema käsutada ettevõtte rahaasjad. "Tehnilise visiooni" kontroll oli siiski Bill Gatesi pärusmaa. 2003. aastal müüs Ballmer 8,3% oma aktsiatest, jättes endale 4% osaluse firmas. Samal aastal vahetas Ballmer töötajate aktsiaoptsioonide programmi välja, mis aitas saada kauaaegsetel töötajatel miljonärideks.

Ballmer avaliku elu tegelasena[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ballmer on veidriku kuulsuse saanud eelkõige oma tantsuga töötajate koosolekul. "Dance Monkeyboy" e. "Tantsi Ahvipoiss" on jahmatav paljudele. [[[1]]] "Developers" [[[2]]] "Dance Monkeyboy" [[[3]]] "Microsoft CEO Ballmer laughs at Apple iPhone"

Ballmer on öelnud:[muuda | redigeeri lähteteksti]

  • "Kogu reklaam saab lähima 10 aasta jooksul digitaalseks." (10.10.2007)
  • "Meil on Yahoo! suhtes suur austus, me saame pakkuda huvitavat teenustepaketti tarbijatele, väljaandjatele ning reklaamitellijatele, samas paremini konkureerida internetipõhiste teenuste turul," ütles Microsofti tegevjuht Steve Ballmer. (01.02.2008)
  • "Kuradi Eric Schmidt [Google'i tegevjuht] on kuradi m***. Ma matan selle mehe maha. Ma olen seda enne teinud ja ma teen seda see uuesti. Ma tapan Google'i ära," räuskas Ballmer, mille käigus ta olla muuhulgas loopinud tooli. Inglise keeles olla Ballmeri tiraad kõlanud selliselt: "F***ing Eric Schmidt is a f***ing p****. I'm going to f***ing bury that guy. I have done it before, I will do it again. I'm going to f****ing kill Google." (Eesti Päevaleht Online 12.09.2005)
  • "Parim nõuanne, mis ta (Bill Gates) mulle andis oli kooli pooleli jätmine."

Ballmer konkurendina[muuda | redigeeri lähteteksti]

Linuxi tarkvara süsteem "...cancer that attaches itself in an intellectual property sense to everything it touches." Ja varem kirjeldas seda "[…] kommunismi jooned on need, mida inimesed väga väga armastavad selles."

Isiklikku[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ballmer on abielus Connie Snyderiga, kes töötas Microsofti avalike suhete agentuuris. Stevenil on kaks poega ja tütar.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]