Samantha Fox

Allikas: Vikipeedia
Samantha Fox in Lombardy crop.jpg

Samantha Karen Fox (sündinud 15. aprillil 1966 Londonis) on Briti poplaulja ja modell.

Tema tähelend sai alguse aastal 1983, mil populaarne Briti tabloidväljaanne "The Sun" palkas ta kolmanda lehekülje tüdrukuks (Page 3 Girl). Fox töötas ajalehe juures aastani 1986 ning teda peeti Margaret Thatcheri ja Printsess Diana kõrval üheks pildistatuimaiks naiseks Inglismaal. Aastal 1986 lõpetab Fox "The Suniga" lepingu ning siirdub muusikaärisse.

Aastal 1986 ilmub tema esimene singel "Touch Me (I Want Your Body), mis saavutab positsiooni TOP 1 kuueteistkümne eri riigi muusikaedetabelis. Plaadifirma Jive Music otsustab kohe välja anda ka samanimelise albumi. Album on menukas üle maailma ning Jive otsustab sõlmida Foxiga lepingu 5 albumile.

1987 album "Samantha Fox" koostöös sel ajal tuntud produtsentidega üle maailma. Populaarsemad singlid plaadilt "Nothing´s Gonna Stop Me Now", "Naughty Girls(Need Love Too") ning "I Surrender (To The Spirit Of the Night)". Album osutub väga menukaks ka Kanadas ja USA-s. Samal aastal siirdubki Fox tööle USA-sse, kus töötab muusikakanali MTV juures saatejuhina ning osaleb erinevates komöödiaseriaalides.

1988 album "I Wanna Have Some Fun". Populaarsemad singlid "I Wanna Have Some Fun", "Love House" ja "I Only Wanna Be With You". Plaat osutub edukaks.

1990 - maailmaturnee maailma eri paigus.

1991 - album "Just One Night", mida saadab edu vaid Kanadas. Fox ei ole rahul plaadifirma promotsiooniga albumile ning kaebab Jive Recordsi kohtusse. Fox võidab protsessi.

1992 otsustab Jive Foxiga kõik suhted lõpetada ning annab välja kogumikalbumi "Greatest Hits".

1993 aastal külastab Fox Eestit ning esineb Rock Summeril. Pärast Eesti külastamist sõidab ta Siberisse, olles esimene välismaine artist, kes seal kunagi esinenud.

1995 osaleb Fox Suurbritannia Eurovisiooni eelvoorus ning saavutab looga "Go For The Heart" neljanda koha. Järgneb ka singel ning lugu saadab edu Hollandis.

Järgnevatel aastatel annab Fox albumeid välja koostöös erinevate indie plaadifirmadega.

1997 - album "21-th Century Fox". Mõningane edu Saksamaal ja Suurbritannias. Esimene album, millel Fox esitab ka omakirjutatud muusikat.

1998 - singel "Santa Maria" koostöös DJ Milanoga. Singel saavutab esikoha Austrias ning on TOP 20 Euroopa eri maades. Sellest kujuneb ka sel aastal üks mängitumaid hitte Euroopa tantsuklubides. Avalikkuses levib kuuldus Foxi lesbilisusest ning lõpuks avalikustab Fox ajakirjanduses suhte oma naismänedžeri Myra Strattoniga. Olles tuntud, kui 80-ndate sekssümbol šokeerib see paljusid.

1999 esineb Samantha Fox taas Eestis, seekord Pärnus üritusel "Watergate".

2004 - singel uusversioonist "Touch Me (I Want Your body)" koostöös Rootsi pop-artisti Güntheriga. Singel saavutab kohe esikoha Rootsis ning figureerib TOP 5 seas kõigis skandinaavia edetabelites.

2005 - album "Angel With An Attitude". Album antakse välja Kanadas, kus plaadi nimilugu saab küllaltki palju tähelepanu ning seda mängitakse paljudes raadiojaamades.

2007 antakse sama album välja Austraalias.

2008 valivad briti tabloidlehe "The Sun" lugejad Foxi kolmanda lehekülje ehk "Page 3 Girl" tüdrukuks läbi aegade.

Avalikkusest ei ole Samantha Fox kadunud. Oma kodumaal Suurbritannias on ta tihti avalikkuse huviorbiidis. Aktiivselt esineb ta Skandinaavias ning ja geiklubides üle Euroopa. Viimane suurem ülesastumine leidis aset muusikafestivalil "Sopot Festival 2008" Poolas.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]