Peugeot

Allikas: Vikipeedia

Peugeot on Prantsusmaa autotootja ja üks vanimaid siiani eksisteerivaid automarke (seeriatootmine alates 1891-st aastast). Koos Citroëniga on ta osa PSA-grupist. Lisaks autodele esindab Peugeot ka mootorrattaid, jalgrattaid ning palju muud.

Peugeoti peamine tehas on 1912. aastal avatud tehas Sochauxis. Teised Prantsusmaal asuvad tehased on sind Aulnay-sous-Bois, Mulhouseis, Poissyis ja Rennes. Väljaspool Prantsusmaad on Peugeot esindatud veel Portugalis (Mangualde), Hispaanias (Madrid ja Vigo), Slovakkias (Trnava), Tsehhis (Kolín) kui ka Argentinas (El Palomar Buenos Aireses ja ühiselt Fiatiga Córdobas).

1978. aastal Chryslerilt ülevõetud tehas Inglismaal, kus ehitati alates 1998 mudelit 206, suleti 2007. aasta alguses ning koliti tema järeltulija 207 tootmine üle Tranavasse (Slovakkias).

Saksamaa Peugeoti keskus on alates 1936. aastast olnud Saarbrückenis. Aastal 1967 rajati Peugeot Saksamaa GmbH.

Alates tootmise algusest aastal 1891, on praeguseks toodetud üle 50 miljoni sõiduki. 50 miljoneis sõiduk oli Peugeot 308 SW. Üle Euroopa on Peuget sõidukid ühed müüdavamid sõiduautosid. Aastal 2007 müüdi kokku 1,786 miljonit Peugeot sõidukit, mis oli võrreldes eelneva aastaga 3,7%-line tõus. Aastal 2008 tõusis aastane müük maailma lõikes 1,904 miljonini.

Päritolu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Teadaolevalt pärineb esimene Peugeot-i nimeline perekond Württembergi krahvkonnast Montbéliard-ist.

Ettevõtjatena esinesid Peugeotid esmakordselt esile 18. sajandi lõpus oma õliveskiga, nahaparkimistöökojaga ning värvitöökojaga Hérimoncourtis.

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]