Pávlos (Kreeka kroonprints)

Allikas: Vikipeedia

Kreeka kroonprints Pávlos (sündinud 20. mail 1967 Ateenas) on Kreeka kuninga Konstantínos II ja kuninganna Anne-Marie vanim poeg ning troonipärija. Kui Kreekas monarhia kunagi taastatakse, saab Pávlosest seaduslikult troonipärija; kui aga tema isa enne restoratsiooni sureb, saab temast pretendent Kreeka troonile.

Sünd[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kroonprints Pávlos sündis 30. mail 1967 Ateenas. Kreeka traditsiooni järgi sai ta oma nime oma vanaisa, kuningas Pávlose järgi. Ta ristiti õigeusu kirikus ning Walesi prints Charles oli üks tema ristivanematest.

Tema sünniaasta detsembris toimus Kreekas kuninga poolt korraldatud riigipöördekatse samal aastal võimule tulnud valitsuse vastu, mille nurjumise järel kuninglik perekond põgenes kõigepealt Itaaliasse, kus nad elasid viis aastat Roomas, 1973. aastast aga Londonis.

Haridus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kroonprints lõpetas Londoni Hellenistliku Kooli, mille asutasid tema vanemad; hiljem Armand Hammer United World College of the American Westi New Mexico osariigis Ameerika Ühendriikides ning Sandhursti Sõjaväeakadeemia Suurbritannias.

Ta õppis Georgetowni ülikoolis välisteenistust koos oma tädipoja, Hispaani kroonprints Felipega.

Perekond[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kroonprints Pávlos ja ameeriklannast pärijanna Marie-Chantal Miller abiellusid 1. juulil 1995. Pärast abiellumist elasid nad New York'is, kus Pavlos töötas investeerimiskonsultandina. Neil on viis last:

Välislink[muuda | redigeeri lähteteksti]