Noored Sotsiaaldemokraadid

Allikas: Vikipeedia
MTÜ Noored Sotsiaaldemokraadid
Kontor Tallinn, Eesti
Asutatud 1992
Liikmeid 3500
President Karl Kirt
Peasekretär Maris Sild
Asepresident Monika Maljukov
Juhatus Sirli Pippar
Ann Vaida
Kadri-Ann Salumäe
Kristjan Kirs
Maarja-Liis Roone
Volikogu juhataja Katre Kikkas

Noored Sotsiaaldemokraadid on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna noortekogu.

Noortekogu asutati 12. detsembril 1992 tollase Eesti Sotsiaaldemokraatliku Partei (ESDP) noortekoguna ja see kandis nime Eesti Sotsiaaldemokraatlik Noorteliit. 1998. aastal liituti Eesti Maa-Keskerakonna noortekoguga Noored Tsentristid ja võeti ühinenud noortekogu nimeks Noored Mõõdukad. Varem, 1996. aastal olid liitunud EMKE ja ESDP.
2000. aastal liituti Eesti Rahvaerakonna Noortekoguga. Praegune nimi on 2003. aastast: sellega oli ta emaerakonnale teenäitajaks. Alates 4. maist 2014 juhib noortekogu kaitseministri Sven Mikseri nõunik Karl Kirt.

NS kuuluvad aastast 1996. aastast Noorte Sotsialistide Rahvusvahelisse Liitu (International Union of Socialist Youth) ja 2001. aastast ühendusse Euroopa Noored Sotsialistid (European Young Socialists). Samuti on Noored Sotsiaaldemokraadid liige ühenduses Põhjala Noored Sotsialistid (Nordic Young Socialists).

Ühenduse presidendid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Noorte Sotsiaaldemokraatide ideoloogiast[muuda | redigeeri lähteteksti]

Noorte Sotsiaaldemokraatide poliitiline programm toob aadetena välja võrdsuse, õigluse ja solidaarsuse. Oma eesmärgina toovad nad välja demokraatliku ja tasakaalustatud ühiskonna, kus kõigile ühiskonna liikmetele on tagatud eneseteostamise võimalus ning õiguste ja võimaluste võrdsus. Nende nägemuse kohaselt peaksid ühiskonnas olema tagatud inimõigused, hinnatud humanistlikud väärtused ning toimima koostöö ja ühised huvid.

Kronoloogia[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]