Loomade homoseksuaalsus

Allikas: Vikipeedia

Dokumenteeritud tõendite alusel esineb loomadel homo-, bi- ja transseksuaalset käitumist teiste loomade suhtes. Selline käitumine sisaldab näiteks seksuaalset aktiivsust, pulmamängu, hellitusi, paarisuhet ja vanemaks olemist. Kanada bioloogi Bruce Bagemihl'i poolt 1999.a. koostatud teaduslik aruanne näitab, et loomade homoseksuaalset käitumist on täheldatud ligi 1500 liigil, alates ahvidest ja lõpetades alamate gruppidega. 500 juhust nendest on väga hästi dokumenteeritud.

Loomade seksuaalkäitumine, sealhulgas sama liigi samast soost indiviidide vahel, võtab palju erinevaid vorme.

2009 aastal toimunud uurimus näitas, et samasooliste kopulatsioon on peaaegu universaalne nähtus loomariigis, mida esineb paljudel liikidel.

Looduslikku homoseksuaalsuse esinemist loomariigis on kasutatud argumendina, et homoseksuaalsus inimestel on loomulik, kuid seda järeldust on pidanud vastuoluliseks konservatiivsed religioossed rühmitused, kes on sellele vastu.

Putukatel[muuda | redigeeri lähteteksti]

Teadlaste uurimistööde põhjal harrastavad näiteks emased sidrunikärsakad lesbisuhteid, et end isastele nähtavamaks teha.[1]

Laborihiirtel[muuda | redigeeri lähteteksti]

Laboratoorsete katsetuste käigus on teadlastel õnnestunud, üheainsa geeni kustutamisega emashiirtel, muuta neid lesbiliseks. Geenimuundatud hiired soovivad paarituda samast soost laborihiirtega.[2]

Olenemata sellest, kas see Aquino argument on loogiline või eetiline on see aruteluallikas.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. Kärsakad harrastavad lesbisuhet isaste ligimeelitamiseks, Baltic News Service, 21. oktoober 1999 11:03, Veebiversioon (vaadatud 11.02.2014)
  2. Hiiri saab geeni kustutamisega lesbiliseks muuta, 08. juuli 2010, Veebiversioon 23.01.2014

Välisallikad[muuda | redigeeri lähteteksti]