Fall Out Boy

Allikas: Vikipeedia
Fall Out Boy
Bänd kontserti andmas, detsember 2006
Bänd kontserti andmas, detsember 2006
Info
Tuntud kui FOB
Päritolu Chicago, Illinois, U.S.
Stiil(id) Pop punk
Rock
Emo
Tegev 2001-...]
Plaadifirma(d) Decaydance,
Fueled by Ramen,
Island,
Uprising
Seotud esitajad Racetraitor
Arma Angelus
Gym Class Heroes
Timbaland
Panic! at the Disco
My Chemical Romance
Cobra Starship
Chainz
Veebileht www.falloutboyrock.com
Koosseis
Patrick Stump
Pete Wentz
Joe Trohman
Andy Hurley
Endised liikmed
T.J. "Raccine" Kunasch
Mike Pareskuwicz

Fall Out Boy (tavaliselt lühendatud kui FOB) on Ameerika bänd Wilmette'ist, Illinoisist (Chicago äärelinn), mis tuli kokku 2001. aastal. Bändi liikmed on Patrick Stump (vokaal, rütmikitarr ja peamine helilooja), Pete Wentz (basskitarr, taustavokaalid ja peamine sõnadekirjutaja), Joe Trohman (soolokitarr) ja Andy Hurley (trummid). Bänd sai omale nime, kui nad küsisid kontserdi ajal rahvalt, mis nende nimeks peaks saama. Üks publikuliige soovitas "Fall Out Boy", mis on ilmselt vihje Simpsonites oleva tegelase Radioactive Man-i kaaslasele.

Fall Out Boy on võitnud mitmeid auhindu oma esimese suure plaadifirma alt välja antud albumi From Under the Cork Tree eest. Ilmunud 2005. aastal, saavutas album kahekordse plaatinumplaadi staatuse pärast rohkem kui 2,5 miljoni albumi müümist kõigest Ühendriikides. Albumi toetuseks oli Fall Out Boy peaesinejaks turneedel 2005. ja 2006. aastal, mängides USA-s, Kanadas, Jaapanis ja Euroopas.

2001-2002: Varajased aastad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Fall Out Boy loodi 2001. aasta alguses pärast seda, kui head sõbrad Joe Trohman ja Pete Wentz kohtusid keskkooliõpilase Patrick Stumpiga. Stump sai peagi pealauljaks, T.J. "Raccine" Kunasch kitarristiks ja Mike Pareskuwicz trummariks. Järgneval aastal debüteeris bänd enda poolt välja lastud demoga ja sellele järgnes 28. mail 2002 Uprising Recordsi alt välja lastud Split EP, kus tehti koostööd bändiga Project Rocket. Grupp lasi samuti välja mini-LP "Fall Out Boy's Evening Out With Your Girlfriend", samuti Uprising Records'i alt, 2003. aastal.

Pärast oma mini-albumi välja laskmist kogunes Fall Out Boy ümber suur kultus ja trummar Andy Hurley, endine Racetraitor'i trummar, liitus bändiga pärast seda, kui kaks liiget lahkusid. Sellel ajal mängisid nad mitmetel kohalikel kontsertitel The Knights of Columbus Hall’s Arlington Heightsis Illinoisis. Seal filmiti ka nende esimene video: "Dead on Arrival". Samal aastal, pärast Fueled by Ramen'iga lepingu tegemist lasid nad välja oma esimese täispika albumi Take This to Your Grave 6. mail 2003. aastal. Bänd sai ettemaksu Island Records’lt, et salvestada korralik debüütplaat, aga ettemaks tuli ühes sanktsioonidega Fall Out Boy järgmisele albumile. Kui suurem rahastamine oli paigas, algas Take This to Your Grave’i lindistamine, mis toimus Butch Vig’s, mida omas Smart Studios ja mis asus Madison Wisconsinis. Produtsendiks oli Sean O’Keefe.

Singlitega nagu "Grand Theft Autumn/Where is Your Boy" ja "Saturday", mis said eetriaega ka FUSE’s ja mtvU’s ja raadioaega alternatiivsetes raadiojaamades üle kogu riigi, kogus bänd varsti suure austajaskonna. Positiivse vastukajaga South by Southwest muusikafestivalil ja ulatusliku tuurikavaga jätkus Fall Out Boy kuulsuse kasvamine. Album müüs hästi ja saavutas lõpuks kullastaatuse, aga ainult pärast nende järgmise albumi, From Under the Cork Tree, ilmumist.

2003. aasta keskel võttis bändi oma tiiva alla Island Records, mis on osa superplaadifirmast Island Def Jam Music Group, ühes Def Jam Records'ga. See oli pärast seda, kui nad korjasid üles võimaluse oma järgmise albumi jaoks. Oma mainstreamdebüüdi lindistamise ajal väljastasid nad akustilise EP My Heart Will Always Be The B-Side to My Tongue läbi Fueled by Ramen'i 18. mail, 2004. See debüteeris Billboard Top 200. 153. kohal, nende esimene säärane sisenemine edetabelisse. Kaheplaadiline komplekt sisaldas DVD-d videotega, akustiliste esinemistega ja fännifoto galeriiga.

2005-2006: Kommertsdebüüt[muuda | redigeeri lähteteksti]

3. mail 2005 väljastas Fall Out Boy oma esimese suure plaadifirma alt välja antud albumi, From Under the Cork Tree, mis debüteeris Billboard 200-s 9. kohal ning müüs 68 000 koopiat oma esimesel nädalal. Album saavutas topeltplaatinumi staatus ja on müünud üle 2.5 miljoni albumi USA-s üksi. Aasta alguses oli bändi stabiilsus ohus, kui Wentz sai üledoosi rahustist Ativan läbikukkunud enesetapukatses. Lugu "7 Minutes in Heaven (Atavan Halen)" nende albumilt From Under the Cork Tree on kirjutatud Wentzi enesetapukatse põhjal.

Nende esimene singel "Sugar We're Goin' Down" jõudis haripunkti 8. kohal Billboard Hot 100-s, 6. kohal Pop 100-s ja 3. kohal Modern Rock edetabelis. Video jõudis 1. kohale MTV saates TRL, kus ta läks viimaks välja 26. augustil, 2005. Video võitis samuti MTV2 auhinna 2005. aasta MTV Muusikaauhindade jagamisel, keerutades üles uue huvi ja tõusu plaadimüügis. Bänd oli samuti nomineeritud parimale uuele artistile 2006. aasta Grammy-de jagamisel.


Teine singel plaadilt, “Dance, Dance” sai nende teiseks Top 10 singliks, kui see tõusis 9. kohale Hot 100-s. See jõudis samuti 6. kohale Pop 100-s ja sai bändi kõige kõrgemale tõusnud looks, kui ta tõusis 2-ks Modern Rock-i edetabelis. Video laulule esilinastus TRL-s 11. oktoobril, 2005; see jõudis peagi 1. kohale ja läks hiljem välja 17. jaanuaril, 2006. Kolmas singel albumilt, "A Little Less Sixteen Candles, a Little More "Touch Me"", oli palju vähem populaarne võrreldes nende kahe eelneva singliga, aga see siiski suutis tõusta 65-ks Hot 100-s ja tõusis 1. kohale kaks korda TRL-s, lahkudes edetabelist 6. juunil, 2006.

Bänd oli peaesinejaks Nintendo Fusion tuuril 2005. aasta sügisel, liitudes The Starting Line-I, Motion City Soundtracki, Boys Night Outi ja Panic! At the Disco-ga 31 linnalisel tuuril. Nende suurenenud edu tõttu olid nad ka peaesinejad Black Clouds and Underdogs Tuuril – pop/punk üritus, kus esinesid ka All-American Rejects, Hawthorne Heights, From First to Last. Tuuril olid ka The Hush Sound pool tuuri ja October Fall samuti pool. Nad mängisid 53 kontserti USA-s, Kanadas ja UK-s.

2007: Õitsengu jätk[muuda | redigeeri lähteteksti]

2007. aasta veebruaris laskis ansambel välja neljanda stuudioalbumi Infinity on High. Seda tabas kohe hiiglaslik menu, müües 260 000 koopiat juba esimesel nädalal ning jõudes sellega Bllboard 200-s esimesele kohale.. Esiksingel "This Ain't a Scene, It's and Arms Race" tõusis esimesele kohale Pop 100 edetabelis ja teisele kohale Billboard Hot 100 edetabelis. Singli video debüteeris MTV-s teisipäeval, 19. detsembril, 2006.Et albumimüüki suurendada, esineb bänd Honda Civicu Tuuril läbi 2007. aasta suve ja Live Earth'i kontsertidel 7. juulil 2007.

"This Ain't a Scene, It's an Arms Race" jõudis 2. kohale UK singlite edetabelis 4. veebruaril, 2007, tehes sellest nende kõige edukama laulu UK-s siiamaani. Singel jõudis samuti U.S. Hot 100-s 2. kohale ja U.S. Pop 100-s 1. kohale. "The Carpal Tunnel of Love" (teine singel, mis väljastati albumilt) tõusis 81-ks U.S. Hot 100-s vaid läbi digitaalsete müükide. "Thnks fr th Mmrs" väljastati 9. aprillil 2007 ja on hetkel 12. kohal Billboard Hot 100-s ja tõusis 12. kohale UK singlite edetabelis.

Fall Out Boy oli 2007. aasta peaesineja Honda Civicu tuuri peaesinaja, kaasas +44, The Academy Is…, Paul Wall ja Cobra Starship. Tuur oli algselt planeeritud algama 18. aprillil ja lõppema 11. juunil. Ometi, isiklikel põhjustel, lükati tuur edasi 11. maini, kus esimene kontsert mängiti Denveris, Colorados. Tuur on nüüd planeeritud lõppema 2. juulil Anaheimis Californias USAS ja sealt edasi liikuma UK-sse ja sealt edasi Aafrikasse, et toetada pimedaid lapsi. Järgmine Fall Out Boy tuur tuleb sügisel ja nad hakkavad tuuritama Gym Class Heroes-ga.

Et näidata oma mitmekülgsust on Fall Out Boy teinud koostööd räpparite Kanye Westi ja Timbalandiga ja nad tuuritavad hetkel ühes Paul Walliga. West produtseeris ja on esindatud nende remixil "This Ain't a Scene…"'st. Nad töötasid samuti koos Timbalandiga tema uue albumi peal Timbaland Presents Shock Value, kus nad mängivad ühes loos "One & Only", mille jaoks Stump ja Wentz mõlemad andsid oma panuse kirjutamisse. Stump on veel esindatud kahel lool Gym Class Heroes’ga (mis on samuti lepingus Fueled by Ramen-ga), ka nende hittsinglil "Cupid’s Chokehold". Ta on samuti külalisvokalist Motion City Soundtracki singlil "Everything is Alright".

On kinnitatud, et bänd esineb USA bändide seas Live Earth'i kontserdil 7. juulil, 2007. Bänd on ajakava järgi pandud esinema üritusel, mis leiab aset New Jersey’s Giants Stadiumil ühes AFI, Akoni, Alicia Keysi, Bon Jovi, Dave Matthews Bandi, Faith Hill ja Tim McGraw, John Mayeri, Kanye Westi, Kelly Clarksoni, KT Tunstalli, Ludacrisi, Melissa Etheridge'i, The Police'i, Rihanna, Roger Watersi, ja taas kokku tulnud Smashing Pumpkinsiga.

Folie à Deux[muuda | redigeeri lähteteksti]

18. augustil 2008. aastal algas bändi kuuenda albumi promomine. Kampaania algas, kui Decaydance Records'i lehele "häkkis" organisatsioon "Citizens For Our Betterment". Lehel olev link viis teisele lehele, mis oli Ameerika Ühendriikide lipuvärvides. Lehel olevad lingid ei viinud kuskile, vaja läks kindlat IP-aadressi. Järgmisel päeval oli Decaydance'i leht endine. 19. augustil nähti Ashlee Simpson'it kandmas Citizens For Our Betterment'i (CFOB) brošüüri. CFOB lehel ilmusid iga päev uued postitused, paljud neist viitasid 4. novembrile. 24. augustil viis üks link lehele, millel oli kirjas "FOB - The Return - November Four." Mõned arvasid, et see vihjab uue Fall Out Boy albumi ilmumisajale, mõned aga arvasid, et see on Wentzi viis panna inimesi presidenti valima. Paljud Fueled by Ramen'i bändid postitasid MySpace'is teateid pealkirjaga "Welcome To The New Administration." Igas teates oli sõna kümme. Viimaks, 25. augustil, suunas Citizens For Our Betterment'i leht ümber Fall Out Boy Friendsorenemies.com lehele. Lehelt oli võimalik ka saada erinevaid laule Decaydance'i bändidelt ja laule Fall Out Boy uuelt albumilt Folie à Deux. Kuigi algselt pidi album ilmuma 4. novembril, lükati ilmumise kuupäev 16. detsembrile. Plaadilt on võimalik juba kuulda lugusid "I Don't Care", "Headfirst Slide Into Cooperstown On a Bad Bet", "What a Catch, Donnie" ja "America's Suitehearts". Uue albumi promomisega püstitasid Patrick Stump ja Pete Wentz Guiness'i rekordi. Nad andsid 24 tunni jooksul 72 raadiointervjuud, eelmiseks rekordiks oli 57.

Save Rock and Roll[muuda | redigeeri lähteteksti]

Muusikastiil[muuda | redigeeri lähteteksti]

Samas, kui teda peetakse laialdaselt alternatiivroki bändiks on Fall Out Boy’d tihti kirjeldatud kui pop punki ja emo. Take This to Your Grave-i ja From Under the Cork Tree’d on mõlemaid kirjeldatud kui pop punki, mis on segatud kergete hardcore pungi saundide ja mõjudega ja nende viimane plaat, Infinity on High, esindab laia valikut erinevaid stiile ja instrumente, sisaldades orkestrit ja koori ("Thnks fr th Mmrs", "You're Crashing, But You're No Wave") ja aeglane klaveriballaad ("Golden"). Veel enam, keskne osa Fall Out Boy saundist on juurdnud laulusõnades, põhiliselt kirjutatud bassisti Pete Wentzi poolt. Ta kasutab tihti irooniat koos teiste kirjanduslike vahenditega, et teha personaalseid lugusid ja kogemusi detailsemaks.

Diskograafia[muuda | redigeeri lähteteksti]

Albumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Singlid[muuda | redigeeri lähteteksti]