Simpsonid

Allikas: Vikipeedia
Simpsonid
The Simpsons
Žanr joonissari
Käsikiri James L. Brooks
Matt Groening
Sam Simon
Peaosades Dan Castellaneta
Julie Kavner
Nancy Cartwright
Yeardley Smith
Hank Azaria
Riik Ameerika Ühendriigid Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Telekanal FOX
Toodang 17. detsember 1989 –
Hooaegu 23
Jagusid 540
Jao kestus 22–25 minutit
Eesti kanal TV3, TV6
Tunnusmuusika
Helilooja Danny Elfman
Välislingid
Ametlik veebileht
Sissekanne IMDb-s
Filmiveebi sissekanne

"Simpsonid" on Ameerika Ühendriikide joonissari, mille autor on Matt Groening. "Simpsonid" on võitnud nii Emmy kui ka Peabody auhinna. Sari tegi Matt Groeningi kuulsaks ning tõi telekanalile FOX palju uusi vaatajaid. "Simpsonite" eelkäijaks oli "Tracey Ullmani Show", kus Simpsonite perekond esimest korda ekraanile ilmus.

"Simpsonid" on üks vanemaid teleekraanil jooksvaid sarju. "Simpsonite" debüüt oli 17. detsembril 1989 ja 18. hooaja lõpuks oli "Simpsonitel" juba 400 osa. Praegu on käimas kahekümne neljas hooaeg. Simpsonitest tehti 2007. aastal ka täispikk film.

"Simpsonid" on satiiriline paroodia Ameerika elustiiliga keskklassi perekonnast, kuhu kuuluvad pereisa Homer, pereema Marge, poeg Bart ning tütred Lisa ja Maggie. Joonissarja tegevus toimub väljamõeldud linnas nimega Springfield. Sari näitab lähemalt inimesi, Ameerika kultuuri, rahvast tervikuna ja televisiooni ennast.

"Simpsonid" tuntakse ära juba oma algusklipi järgi, milles näidatakse kõiki sarja tegelasi ning mis lõpeb üldjuhul Simpsonite elutoa diivanile kogunemisega.

7. oktoobril 2011 tehti teatavaks, et 24. hooaeg jääb Simpsonitele viimaseks ning maailmakuulsa animasarja tootmine lõpetatakse, kuid juba 8. oktoobril 2011 tehti teatavaks, et peale 24 hooaega tuleb siiski ka veel 25. hooaeg.

Tähtsamad tegelased[muuda | redigeeri lähteteksti]

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]