Zane Maloney

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Zane Maloney (sündinud 7. oktoobril 2003 Bridgetownis) on Barbadose võidusõitja, 2019. aastal Briti Vormel 4 võiduga saab temast esimene Barbadose piloot, kes on võitnud Euroopas meistritiitli.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Kart[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast mitme karditiitli võitu Barbadosel alustas Maloney kaheteistkümneaastaselt Põhja-Ameerikas kardisõitu, enne kui kolis Euroopasse Ricky Flynn Motorsport meeskonnaga sõitma. 2018. aastal saavutab ta suurepäraseid tulemusi, saavutab nii Saksamaa meistrivõistluste kui ka WSK Champions Cupi kolmanda koha, osaleb ka kardisõidu Euroopa meistrivõistlustel, kus saavutab neljanda koha, ja maailmameistrivõistlustel, kus saavutab viienda koha.

Vormel 4[muuda | muuda lähteteksti]

2019. aastal siirdus ta üheistmelisele võidusõidule, osales Carlini meeskonnaga Briti Vormel 4 Meistrivõistlustel koos Joe Turneyga (Matías Zagazeta järgi). Oultonil õnnestub ettevõtmine võita kõik kolm võistlust ühe nädalavahetusega, võidab veel seitse võitu, jõudes poodiumile kokku viisteist korda. Maloney võidab meistritiitli kahekümne punktiga teiseks, saades nii esimeseks Barbadose sõitjaks, kes on Euroopas meistritiitli võitnud, kui ka esimeseks meistritiitli võitnud uustulnukaks.

Euroformula Open[muuda | muuda lähteteksti]

Aastal 2020, alati koos Carlini meeskonnaga, registreerus ta koos Ido Coheni ja Ben Barnicoatiga (Jordan Kingi järgi) Euroformula Open meistrivõistlustel. Esimesel nädalavahetusel Hungaroringil saavutas ta esimeses sõidus neljanda ja teises sõidus kolmanda koha, Paul Ricardil oli ta sunnitud tehniliste probleemide tõttu esimese vahele jätma, kuid teises sõidus lõpetas ta Ye Yifei järel teisena. Ülejäänud hooajal ta teistele poodiumitele ei küündi ning lõpetab üldarvestuses kaheksandana ja algajate seas kolmandana.

Vormel Regionaal Euroopa Meistrivõistlustel[muuda | muuda lähteteksti]

2020. aasta detsembris sõlmib Maloney koos Isack Hadjari, Hadrien Davidi ja Léna Bühleriga lepingu R-ace GP-ga Vormel Regionaal Euroopa Meistrivõistlustel 2021. aasta hooajaks. Pärast katkestamist esimeses sõidus lõpetas ta Imolas teises sõidus kolmandana, naasis Monaco vürstiriigis poodiumile esimeses sõidus teise kohaga, teises sõidus võitis ta oma esimese polepositsiooni ja esimese võidu ees. tema meeskonnakaaslastest Isack Hadjarist ja Hadrien Davidist. Hooaja lõpetab ta ühe võidu ja veel kuue poodiumikohaga, saavutades lõpparvestuses neljanda koha.

Vormel 3[muuda | muuda lähteteksti]

Maloney osaleb Itaalia meeskonnaga Trident Motorsport 2022. aasta hooaja Vormel 3 kollektiivkatsete esimesel kolmel päeval. 21. jaanuaril kinnitab Trident ta koos Jonny Edgari (pärast Oliver Rasmusseni) ja Roman Staněk Vormel 3 hooajaks 2022. Maloney osutus kohe konkurentsivõimeliseks, vallutades Imolas hooaja teises sõidus pole-positsiooni ülejäänud osavõistlustel, kuid sõidus tegi ta vea ja väljus sündmuskohalt juhtpositsioonil olles.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

  • Zane Maloney, aadressil driverdb.com, DriverDB AB. (inglise keeles)