Zac Efron

Allikas: Vikipeedia
Zac Efron

Zachary David Alexander Efron (sündinud 18. oktoobril 1987) on USA näitleja ja laulja.

Ta alustas näitlejakarjääri 2000. aastate algul ning sai tuntuks eelkõige noorte vaatajate seas osatäitmisega Disney Channeli filmis "High School Musical", Maailmapanga seerias "Summer" ja Broadway muusikali "Hairspray" filmiversioonis. Režissöör Adam Shankman nimetas ajakirjale Newsweek 2006 antud intervjuus Zaci "Ameerika praegusaja väidetavalt suurimaks teismeliseks staariks".

2007. aastal, vahetult enne "High School Musical 2" ja "Rolling Stone" väljatulemist deklareeriti Zacile plakatipoisi jaoks tweenyboppers ja ta pandi enda hilis-augusti ajakirja.

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Efron sündis San Luis Obiespus California osariigis. Hiljem kolis pere Arroyo Grandesse Californias. Tema isa David Efron on insener elektrijaamas ja ema Starla Baskett on endine sekretär, kes töötas samas elektrijaamas. Efron on ise rääkinud normaalsest lapsepõlvest. Ta perekond kuulus keskklassi ja tal on noorem vend Dylan. Efron on juut ja agnostik. Ta on öelnud, et läks hulluks, kui ta sai koolis B (4), mitte A (5), ja et ta oli "klassi kloun". Kui Zac oli 11-aastane, julgustas isa teda näitlemist õppima. Teatris tegi Efron kõigepealt tehnilisi töid, kuid sai ka laval esineda (teatris The Great American Melodram and Vaudeville) ning hakkas õppima laulmist. Efron mängis näidendites nagu "Gypsy", "Peter Paan", "Boy Who Wouldn't Grow Up", "Little Shop of Horrors" ja "Music Man". Efroni näitekunstiõpetaja Robyn Metchik, kelle enda lapsed Aaron Michael Metchik ja Asher Metchik olid samuti näitlejad, soovitas teda Los Angeleses agendile. Hiljem sõlmis ta lepingu Creative Artists Agencyga.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Efron lõpetas Arroyo Grande Keskkooli 2006. aastal ning pääses Lõuna-California Ülikooli, kuid ta lükkas stuudiumi edasi, sest töötas filmiprojektide kallal. Efron õppis ka Vaikse ookeani Konservatooriumis näitekunsti koolis, kolledž asub California osariigis Santa Marias, mis andis talle võimaluse näidelda aastatel 2000 ja 2001.

Näitlejakarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

2002. aastal hakkas Efron mängima külalisrollides mitmes telesarjas, sealhulgas Firefly, ER ja The Guardian. Ta mängis Cameron Bale praeguseks tühistatud WB-seerias Summer. Algselt anti talle tilluke kõrvalosa, kuid sarja teisel hooajal aastal 2004 pääses ta trupi põhikoosseisu. Seal näitles ta koos Kay Panabakeri, Lori Loughlini ja Jesse McCartneyga. Kuna ta oli Summerlandis, oli tal ka palju teisi külalisrolle "CSI: Miamis", "NCIS-is" (seriaalid), The Suite Life of Zack & Cody's ja The Asendamisedis. Aastal 2003 mängis Efron Euroopa Elu esialgse televisiooni filmis "Miracle Run". Ta mängis Steven Morganit, üht kahest autistist kaksikust. Oma tegevuse eest oli ta nimetatud noore kunstniku auhinnale Parimale Esinemisele TV Filmis, Mini-seerias või Erilisele - toetamise Noor Näitleja. Aastal 2005, ta mängis pea osatäitjat Hope Partlow' muusikavideos "Sick Inside." Ka aastal 2005, ta mängis hobust armastavat Patrick McCardle't The Derby Stallion'is, kus ta tahab võita linna tülinorijat hobusevõidujooksus.

2006: High School Musical[muuda | muuda lähteteksti]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Filmograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Soundtrack'id[muuda | muuda lähteteksti]