Zac Efron

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Zac Efron

Zachary David Alexander Efron (sündinud 18. oktoobril 1987) on USA näitleja ja laulja.

Ta hakkas näitlema 2000. aastate algul ning sai tuntuks eelkõige noorte vaatajate seas pärast osatäitmisi Disney Channeli filmis "High School Musical", Maailmapanga seerias "Summer" ja Broadway muusikali "Hairspray" filmiversioonis. Režissöör Adam Shankman nimetas ajakirjale Newsweek 2006 antud intervjuus Zaci "Ameerika praegusaja väidetavalt suurimaks teismeliseks staariks".

Aastal 2007, vahetult enne High School Musical 2 ja Rolling Stone välja tulemist deklareeriti talle "plakatipoisi jaoks tweenyboppers" ja panid nad ta enda hilis-augusti ajakirja.

Lapsepõlv ja perekond[muuda | muuda lähteteksti]

Efron sündis San Luis Obiespus. Hiljem kolis pere Arroyo Grandesse (mõlemad Californias). Tema isa David Efron on insener elektrijaamas, ema, Starla Baskett on endine sekretär, kes töötas samas elektrijaamas. Efron on ise rääkinud "normaalsest lapsepõlvest". Ta perekond kuulus keskklassi ja tal on noorem vend Dylan. Efron on juut ja agnostik. Ta on öelnud, et läks hulluks, kui ta sai koolis B (4), mitte A (5), ja et ta oli "klassi kloun". Efroni isa julgustas teda alustama näitlemisega, kui Efron oli 11-aastane. Hiljem ilmus ta teatri produktsioonis, tema keskkoolis, ta töötas teatris nimega "The Great American Melodrama" ja "Vaudeville" ning hakkas õppima laulu. Efron mängis sellistes näidendites nagu "Gypsy", "Peter Paan", "Boy Who Wouldn't Grow Up", "Little Shop of Horrors" ja "Music Man". Efroni soovitas Los Angeleses agendile tema näitekunstiõpetaja Robyn Metchik, kelle oma lapsed Aaron Michael Metchik ja Asher Metchik olid samuti näitlejad. Hiljem sõlmis ta lepingu Creative Artists Agencyga.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Efron lõpetas Arroyo Grande Keskkooli 2006. aastal ning seejärel võeti ta vastu Lõuna-California Ülikooli, kuid ta lükkas edasi oma kursuse, kuna ta töötas filmiprojektide kallal. Ta kavatseb mõne aja pärast sinna tagasi minna. Efron õppis ka Vaikse ookeani Konservatooriumis näitekunsti koolis, kolledž asub Santa Marias, Californias, mis andis talle võimaluse näidelda kui "noor mängija" aastatel 2000 ja 2001.

Näitlejakarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Aastal 2002 Efron hakkas ilmuma külalisrollides mitmetes televisiooni seeriates, sealhulgas Firefly, ER ja The Guardian. Ta mängis Cameron Bale praeguseks tühistatud WB-seerias Summer. Algselt kehtestati talle kõrval-näitleja osa, Efron sai regulaarseks gruppi liikmeks seeria teises hooajas aastal 2004, seal näitles ta koos Kay Panabaker'i, Lori Loughlin'i ja Jesse McCartney'ga. Kuna ta oli Summerlandis, oli tal ka palju teisi külalisrolle CSI: Miami's, NCIS'is (TV-seeria), The Suite Life of Zack & Cody's ja The Asendamised'is. Aastal 2003 mängis Efron Euroopa Elu esialgse televisiooni filmihahahahs Miracle Run. Ta mängis Steven Morgan'i, üks kahest autisticust kaksikust. Tema tegevuse eest, oli ta nimetatud noore kunstniku auhinnale Parimad Esinenisele TV Filmis, Mini-seerias või Erilisele - toetamise Noor Näitleja. Aastal 2005, ta mängis pea osatäitjat Hope Partlow'i muusikavideos "Sick Inside." Ka aastal 2005, ta mängis hobust armastavat Patrick McCardle't The Derby Stallion'is, kus ta tahab võita linna tülinorijat hobusevõidujooksus.

2006: High School Musical[muuda | muuda lähteteksti]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Filmograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Soundtrackid[muuda | muuda lähteteksti]