Vikipeedia:Spordi lugu

Allikas: Vikipeedia
Vikipeedia konto loomine Võistlusele registreerimine

Artiklivõistlus "Spordi lugu" toimus 2024. aastal 25. märtsist 6. maini.

Artiklivõistlust korraldavad MTÜ Wikimedia Eesti ning Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum. Võistlust toetavad Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kergejõustikuliit.

Osalemiseks kliki artiklivõistluse reklaamlehe allosas asuvale valgele nupule "Võistlusele registreerimine".

Võistluse eesmärgid[muuda lähteteksti]

 • Täiendada olemasolevaid Vikipeedia artikleid, mis käsitlevad olümpiamängude kavas olevate spordialade ajalugu Eestis 19. sajandi lõpust tänapäevani.
 • Laiendada ja parandada Vikipeedias leiduvat infot seoses eestlaste saavutustega eri spordialadel.
 • Tutvustada laiemale ringile Vikipeedia võimalusi ning levitada vastavat teavet spordihuviliste ja -ajaloolaste seas.

Võistlus algab 25. märtsil ning kestab kuni 6. maini 2024.

Artiklivõistluse auhinnafond on 1000 €, mis jaotatakse parimate osalejate vahel. Lisaks panevad eriauhinnad välja Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kergejõustikuliit.

Võistluse käigus loodud ja täiendatud artikleid hindab neljaliikmeline žürii, kuhu kuuluvad WMEE, ESOM-i, EOK ja EKJL-i esindajad.

Parimate tööde autoreid teavitatakse 13. mail 2024.

 • Osalemiseks on vaja omada kasutajakontot Vikipeedia keskkonnas. Registreerimiseks kliki võistluse postri allosas leiduvale sinisele nupule "Vikipeedia konto loomine" või kasuta linki, mis asub siin.
 • Kui kasutajanimi jätab osaleja anonüümseks ehk ta ei soovi oma nime avaldada, siis auhinnalise koha saavutamisel tuleb oma nimi žüriile siiski teatavaks teha. Samas see avalikustatakse ainult asjaosalise nõusolekul.
 • Osaleda võivad kõik registreeritud Vikipeedia kasutajad v.a žürii liikmed.
 • NB! Rõhutame, et võistlevad omavahel artiklid, mitte kasutajad.
 • Hindamisele võetakse ainult võistluse toimumise ajal täiendatud artiklid, mille autoriks on registreeritud Vikipeedia kasutajad. Hilisemad muudatused arvesse ei lähe.
 • Täiendamist ootavad artiklid on toodud välja ESOM-i koostatud nimekirjas, mille valiku kriteeriumiks olid tali- ja suveolümpiamängude kavas olevad spordialad. Keskenduda tuleb spordiala tervikajaloole, sh olümpiamänge puudutavale teavele. Hinnatakse ainult “Ajalugu Eestis” kategooria alla lisatud uut infot. Vastava kategooria puudumisel, tuleb see sinna ise eelnevalt lisada.
 • Korraga on igal osalejal võimalik valida maksimaalselt kolm artiklit. Võidutööde valimisel läheb arvesse ainult iga osaleja parim täiendatud artikkel.
 • Kui soovite lisada artiklisse fotosid, siis olemasoleva valiku võib leida Wikimedia Commonsist, kasutades sealset otsingumootorit. Võimalik on keskkonda üles laadida ka enda tehtud foto(d).
 • Žürii hindab esmajärgus täiendatud artiklite põhjalikkust, korrektset vormistust, sõnavara ning sidusust.
 • Lisatud osad peavad olema varustatud viidetega usaldusväärsetele allikatele. Plagiaate hindamisel ei arvestata.
 • Artikleid täiendatakse Vikipeedia põhimõtete ja reeglite alusel kasutajate koostöös. Lubatud ja tervitatav on teiste kaastööliste tehtu parandamine ja nende tööde kommenteerimine.
 • Igasugune artiklite kallal vandaalitsemine, teiste tekstide pahatahtlik muutmine on rangelt keelatud. Rikkujad eemaldatakse võistluselt ning nende Vikipeedia kontod võidakse blokeerida.
 • Artikli täiendamiseks on olemas detailsed videojuhised, mille link asub siin.

Võistlusel osalemise ja artikli koostamisega tekkivate küsimuste korral võta ühendust WMEE mäluasutuste büroojuhi Kerdo Kristjan Tamme (kerdo@wikimedia.ee) või ESOM-i kogude arendusspetsialist Maris Mägi´ga (maris.magi@spordimuuseum.ee).

Parimad artiklikirjutajad olid:

EOK eriauhinna pälvis žürii otsusega Priit Aavik, kes esitas võistlusele artikli Ujumine olümpiamängudel, ning EKJL eripreemia Age Raimets artikliga Mitmevõistlus (kergejõustik).

Žüriisse kuulusid Wikimedia Eesti büroojuht Kerdo Kristjan Tamm, spordimuuseumi peavarahoidja Kaarel Antons, EKJL kommunikatsiooni- ja projektijuht Mariliis Merisalu ja EOK kommunikatsioonijuht Merili Luuk.

Välislingid[muuda lähteteksti]