Vikipeedia:Pressiülevaade

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pressiülevaade Vikipeediast sisaldab linke artiklitele, kus on kirjutatud Vikipeedia eestikeelse ja/või ingliskeelse versiooni teemadel või mainitud neid tekstis.

Artikleid, mis kasutavad Vikipeediat ja Wikipediat allikana, on loetletud selles artiklis: Vikipeedia:Vikipeedia kui uudiste allikas‎.

Sissekande formaat:
* Autor: [http://www.aadress.ee/ "Artikli pealkiri"] Väljaande nimetus, päev. kuu aasta. Tsitaat: ''Info tsitaadi kohta.''

Varasemad aastad on arhiveeritud: 2004–2012, 2013–2016.

2017[muuda lähteteksti]

2018[muuda lähteteksti]

  • Tsitaat: "Teadmiste kättesaadavus oma emakeeles on üks kõige olulisemaid asju keele ja kultuuri püsimajäämiseks ning just Vikipeedia autorite ja toimetajate pingutused on andnud hiiglasliku panuse eesti kultuuri ja ajaloo talletamisse."
  • Tsitaat: "Hea näide on digitaalne ühisomand nagu Vikipeedia ja vabavara. Need on kummalised ettevõtmised, sest neid ei saa selgitada majandusteaduse põhivoogu kirjeldavate teooriatega. Teoorias on Vikipeedia täiesti absurdne. Inimene toodab ju selleks, et maksimeerida enda omahuvi, kasumit."
  • Tsitaat (iseorganiseeruvatest võrgustike võrgustikest): "Bioloogid kutsuvad seda nähtust stigmergiaks. Inimeste seas näeme seda näiteks Vikipeedias. Ühtegi kokkulepet sõlmimata toimib kõik väga edukalt. See võib koos oma modulaarsusega laieneda ka ülejäänud IKT-sektorile."

2019[muuda lähteteksti]

2020[muuda lähteteksti]

Tsitaat: E-koolikotti võib võrrelda Vikipeediaga – see on võimalus teha avatud sisulitsentside abil ühisloomet, millesse panustavad paljud.
Kohtuvaidlus keskendus olulises osas küsimusele, kas Vikipeedias antud definitsioon on kohane: "Ringkonnakohus nõustus põhimõtteliselt määruskaebuse esitaja seisukohaga, et maakohus on sõna "süvariik" tähenduse tõlgendamisel valesti lähtunud Vikipeedias avaldatud mõiste "riik riigis" tähendusest."

Välislingid[muuda lähteteksti]