Mine sisu juurde

Vikipeedia:Lugejate KKK

Allikas: Vikipeedia
Vikipeedia KKK Üldine | Lugejatele | Kaastöölistele | Administreerimine | Tehniline Vaata ka: Juhend

Kuidas Vikipeediast otsida?

[muuda lähteteksti]
Iga Vikipeedia lehekülje ülaservas paremal on väike otsingukast kirjaga "Otsi". Otsingukasti kirjuta lihtsalt asi, mida soovid otsida ja vajuta sisestusklahvi (Enter) või suurendusklaasi kujutist. Vaata lähemalt Vikipeedia:Otsimine.
Vikipeediast otsimiseks saab kasutada ka Google'i otsingumootorit, vajutades sellele lingile. Google'i arvepidamine on aga natuke vananenud, sest seda uuendatakse teatud ajavahemikkude järel, nii et kõige viimased muudatused ei pruugi seal kajastuda.

Mis litsentsi all on Vikipeedia sisu?

[muuda lähteteksti]
Vikipeedia artiklid on kõik avaldatud Creative Commonsi avatud sisu litsentsi "Autorile viitamine + jagamine samadel tingimustel" all. Vaata Vikipeedia:Autoriõigused.

Kui palju võin Vikipeedia sisu tsiteerida ja kopeerida?

[muuda lähteteksti]
Vikipeediat tohib kopeerida või tsiteerida nii palju kui soovid, niikaua kui pead kinni litsentsi tingimustest. Vaata Vikipeedia:Autoriõigused.

Kuidas ma saan Vikipeedia-artiklile viidata?

[muuda lähteteksti]
Vikipeedia-artiklile võib viidata nagu tavalisele veebilehele (vastavalt teie töös kehtivatele viitamispõhimõtetele). Üksikute autorite märkimine ei ole oluline, kuid viitele võiks lisada artikli vaatamise kuupäeva.
Iga artikli juures võid ka järgida linki "Tsiteeri seda artiklit", mis asub riistakastis lehe vasakus ääres. Avanenud leheküljel on genereeritud vastava artikli viited erinevates viitamisstiilides ja võid sealt sobiva endale kopeerida.
Pane tähele, et näiteks ülikooli lõputöödes ja teistes suuremates uurimustes ei peeta Vikipeediale viitamist sobivaks, sest teatmeteosena on Vikipeedia juba refereeriv sekundaarne allikas.

Ma leidsin Vikipeedia artiklist vea. Mida ma peaksin tegema?

[muuda lähteteksti]
Peaksid selle parandama.
Vikipeedia on vabatahtlikkusel põhinev projekt, mille sisu saab igaüks muuta. Seepärast võib olla ja ongi paljudes artiklites vigu. Aga igaüks saab neid parandada! Vikipeedia on entsüklopeedia, mida ehitatakse üles väikeste osade kaupa paljude autorite koostöös. Kogukond on alati rõõmuga valmis enda hulka võtma uusi vabatahtlikke. Seega, ole julge!