Mine sisu juurde

Vikipeedia:Üldine KKK

Allikas: Vikipeedia
Vikipeedia KKK Üldine | Lugejatele | Kaastöölistele | Administreerimine | Tehniline Vaata ka: Juhend

Mis on viki?

[muuda lähteteksti]
Viki (inglise keeles Wiki) on kogum omavahel lingitud veebilehti, mida saab igal ajal külastada ja redigeerida. Selleks tuleb klõpsata artikli päises nuppu "muuda".

Milleks on Vikipeedia mõeldud?

[muuda lähteteksti]
See on kollektiivselt kirjutatav entsüklopeedia. Vikipeedia loojatel oli niisugune visioon:
"Meie eesmärgiks on luua vaba entsüklopeedia. Sellest peaks saama kõigi aegade suurim entsüklopeedia nii hõlmavuselt kui ka sügavuselt. Me tahame ka, et Vikipeediast saaks usaldatav allikas."

Millal sai Vikipeedia alguse?

[muuda lähteteksti]
Ingliskeelne Wikipedia sai alguse 15. jaanuaril 2001. Varasem variant oli lühikest aega väljas leheküljel Nupedia.com (toimetamine algas 10. jaanuaril). Mõte tuli Larry Sangeri vestluses Ben Kovitziga 2. jaanuari õhtul.
Eestikeelse Vikipeediaga alustati 2002. aasta augustis.

Kellele Vikipeedia kuulub?

[muuda lähteteksti]
Vikipeedia veebisaiti haldab mittetulundusühing Wikimedia Foundation, mis tegeleb ka sõsarprojektidega (Vikisõnastik, Vikitekstid, Wikimedia Commons jt) ning omab kõigi nende projektide domeeninimesid. Varem olid Vikipeedia sisu hoidvate serverite omanik firma Bomis, mille omanik oli suures osas Jimbo Wales.
Artiklite, mida sellel saidil hoitakse, autorid on oma töö avaldanud vaba kasutuse litsentsi Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 all, nii et artiklite sisu võib kopeerida, levitada ja muuta selle litsentsi tingimustel. Kuidas Te saate Vikipeedia sisu kasutada, sellest lugege lähemalt lehekülgedelt Vikipeedia:Autoriõigused ja Vikipeedia:Lugejate KKK.

Kes vastutab Vikipeedia sisu eest?

[muuda lähteteksti]
Vikipeedia kasutajad. See on ühisettevõtmine: Vikipeedia tegemises on osalenud paljud ja see võimalus on igaühel, ka Teil! Peate ainult teadma, kuidas lehti redigeerida ja oleks ka hea, kui Teil oleks aimu asjast, mille kohta kirjutate. Kui Te märkate tekstis viga ning jätate selle parandamata, siis vastutate ka Teie selle vea eest. Nii et redigeerige julgelt!
Kui tahate teada, kes on osalenud mingi konkreetse artikli kirjutamisel, siis klõpsake linki "Näita ajalugu" (tavaliselt lehekülje ülaosas).

Kuidas saan ma kaastööd teha?

[muuda lähteteksti]
Artiklite redigeerimise ja loomise, piltide lisamise ja muuga. Vaata lähemalt Vikipeedia:Kaastöö KKK.

Kas artikleid saab kommenteerida?

[muuda lähteteksti]
Vikipeedia on entsüklopeedia. Kui soovid oma emotsioone välja elada või kedagi veenda oma vaatepunkti õigsuses, siis pole Vikipeedia selleks hea koht. Samas on aga oodatud arutelud, mille eesmärgiks on parandada artiklite kvaliteeti – see toimub vastava lehega seotud arutelulehel.