Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist" (eesti keeles "Tom Clancy killurakk: Must nimekiri") on Ubisoft Toronto toodetud ja Ubisofti müüdav action-seiklus-videomäng.

See mäng on Tom Clancy killuraku sarja kuues osa ning mängu "Killurakk: Süüdimõistmine" järg. Mäng avaldati 2013. aastal ülemaailmselt järgmistel platvormidel: Microsoft Windows, PlayStation 3Wii U ja Xbox 360.

Mängijad aitavad neljandale ešeloni heaks töötaval edukal spioonil Sam Fisheril peatada terroristide gruppi Insenerid, kes üritavad sundida kõiki välisriikides asuvaid USA sõdureid naasma kodumaale. "Must nimekiri" sarnaneb oma eelkäijaga, kus mängijate ülesandeks on ülesannete täitmine ja vaenlase kahjutuks tegemine. Mängus on eelkäija tunnuseid, sealhulgas "Süüdimõistmise" loo jätkamine ja salajane tegutsemisviis. Mängus "Must nimekiri" on taas kasutatud asümmeetrilist võrgumängurežiimi spioonid vs. Mercs, mis oli esmakordselt kasutusel mängus "Homne Pandora".

"Must nimekiri" on 2009. aastal Ubisofti loodud mängustuudio Ubisoft Toronto esimene mängu pealkiri. Mängu tegemist juhtis Maxime Béland, kes oli varem töötanud ka "Süüdimõistmine" kallal.