Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tom Clancy's Rainbow Six Siege
Rainbow Six siege photo 2014-06-14 17-51.jpg
Arendaja Ubisoft Montreal
Väljaandja Ubisoft
Produtsendid Sébastien Labbé
Disainer Daniel Drapeau
Programmeerija Jalal Eddine El Mansouri
Kunstnik Po Yuen Kenny Lam
Stsenarist Li Kuo
Helilooja Paul Haslinger
Ben Frost
Seeria "Tom Clancy's Rainbow Six"
Mootor AnvilNext 2.0
Platvorm
Väljalaskeajad 1. detsember 2015
Žanr Taktikaline tulistamismäng
Mänguviis Üksikmäng, mitmikmäng
Süsteemi nõuded

Miinimum:

CPU: Intel Core i3 560 @ 3.3GHz või parem, AMD Phenom II X4 945 @ 3.0Ghz või parem

RAM: 6 GB

OS: Windows 7 64 bit, Windows 8 64 bit, Windows 10 64 bit

VIDEOKAART: NVIDIA GeForce GTX 460, AMD Radeon HD 5770 ja DX11 kaardid koos 1GB VRAM-iga

HELIKAART: Jah

VABA RUUMI: 30 GB

Sooviatud:

CPU: Intel Core i5-2500K @ 3.3GHz või parem, AMD FX-8120 Eight-Core @ 2.6Ghz või parem.

RAM: 8 GB

OS: Windows 7 64 bit, Windows 8 64 bit, Windows 10 64 bit

VIDEOKAART: NVIDIA GeForce GTX 670 või AMD Radeon HD 7970 / R9 280x (2GB VRAM)

HELIKAART: Jah

VABA RUUMI: 47 GB

"Tom Clancy's Rainbow Six Siege" on Ubisoft Montreali arendatud ja Ubisofti välja antud taktikaline tulistamismäng. Mäng tuli ülemaailmselt välja 1. detsembril 2015 Microsoft Windowsile, PlayStation 4 ja Xbox One'ile.

Taktikalise tulistamismänguna paneb mäng rõhku mängijate omavahelisele koostööle. Mängijad kontrollivad kas ründavat või kaitsvat meeskonda erinevates mängustsenaariumites nagu pommi kahjutuks tegemine ja pantvangide vabastamine. Mängul puudub traditsiooniline üksikmängu kampaania, kuid see pakub mõningaid lühikesi eraldiseisvaid üksikmissioone.

See on üheteistkümnes mäng "Tom Clancy's Rainbow Sixi" seerias ja järg "Tom Clancy's Rainbow 6: Patriotsile". "Patriots" oli 2011. aastal väljakuulutatud taktikaline tulistamismäng, mis pidi keskenduma narratiiviga üksikmängule, hiljem Patriotsi arendus hüljati, sest mäng oli tehniliselt ebaõnnestunud. Arendustiim soovis seeriat siiski jätkata ja hinnates "Rainbow Six" seeria tuumikelemente otsustati edaspidi keskenduda terrorismivastase võitluse temaatikale, mida peeti seeria temaatikaga kõige paremini sobivaks. Realistliku mängitatavuse saavutamiseks konsulteerisid arendajad terrorismivastaste eriüksustega. Mäng kasutab AnvilNext 2.0 mängumootorit ja Ubisofti RealBlasti tehnoloogiat, et luua hävitatav mängukeskkond.

Mäng kuulutati välja Electronic Entertainment Expo 2014-l (E3 2014) ja nomineeriti Game Critics Awardsil neljale auhinnale. Mäng sai kriitikutelt üldiselt positiivseid hinnanguid, eriti pineva mitmikmängu tõttu. Samas heideti mängule ette puudulikku sisu ja halba "arengusüsteemi" (st uute operaatorite ja relvadeni jõudmine). Mängu algsed müüginumbrid olid väiksed, aga Ubisoft vahetas mängu müügistrateegiat ja avaldas mitu tasuta allalaaditavat sisupakki (DLCd). Ubisoft sõlmis hiljem partnerlepingu ESL-iga, et propageerida mängu eSpordi võistlusmänguna. Kaks aastat pärast ilmumist olid müüginumbrid 25 miljoni eksemplari juures.[1]

Team Rainbow[muuda | muuda lähteteksti]

Kolm aastat pärast Rainbow programmi deaktiveerimist toimub palju rünnakuid terroristide poolt, kusjuures "Valgete Maskidega" meeste ühing on kõige silmapaistvam. Terroristide eesmärgid on teadmata, kuid nad tekitavad kaost kogu maailmas. Selle tõusva ohu vastu võitlemiseks taaskäivitatakse programm uue juhiga, keda tuntakse lihtsalt "Six'ina" (hääle annab Angela Bassett). Six kogub eri riikidest osavaid ja erilisi operaatoreid enda rühma, kes seisavad vastamisi valgete maskidega. Värbaitavad läbivad mitmeid harjutusi, et valmistada neid tulevasteks kohtumisteks valgete maskidega, nende treening sisaldab pantvangide päästmist ja pommide kahjutuks tegemist. Lõpuks teevad valged maskid ülikoolis (nimetatakse Bartletti ülikooliks) keemilise rünnaku ja Team Rainbow saadetakse pommide ja vaenlasete kahjutuks tegemiseks. Operatsiooni saadab tohutu edu, kuigi seal on palju inimkaotusi. Lugu lõpeb sellega, et "Six" rääkib sellest, et Team Rainbowi taasaktiveerimine on parim ja ainus valik sellisel riskide ja ebakindlusega täidetud ajal. Team Rainbow on valmis oma järgmisteks missioonideks, millest üks on valgete maskide juhi kinnipüüdmine – ja nad on valmis kaitsma oma rahvast terroristide eest.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Robert Purchese (6. detsember 2017). "Rainbow Six Siege hits 25 million players as Operation White Noise launches". Eurogamer (inglise keeles). Vaadatud 10. veebruar 2018.{{netiviide}}: CS1 hooldus: tundmatu keel (link)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]