Tiit Hunt

Allikas: Vikipeedia
Tiit Hunt
Sünniaeg 30. mai 1961 (62-aastane)
Rahvus eestlane
Elukutse zooloog, fotograaf
Suundumus loodusfotograafia

Tiit Hunt (sündinud 30. mail 1961) on eesti zooloog ja loodusfotograaf, üks Vereta Jahi korraldajaid.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Tiit Hunt 2001. aastal
Foto: Jaan Künnap

Tiit Hunt sündis 30. mail 1961.[1] Esimesed kaks ja pool eluaastat elas ta Laashoonel Pedja jõe ääres, pärast seda kolis pere Padisele.[2]

Esimese fotoaparaadi ostis Hunt 11-aastaselt Keila metskonnas teenitud rahaga ning on sestpeale järjepidevalt pildistamisega tegelenud.[2]

1985. aastal lõpetas ta Tartu Riikliku Ülikooli bioloogia erialal.[1] Seejärel töötas kuni 1990. aastani Lahemaa rahvuspargis vanemteadurina. Kuni 1996. aastani töötas ajakirjas Horisont bioloogia ja meditsiini toimetajana. Seejärel oli zooloog Eesti Loodusmuuseumis.

1997. aastast on Tiit Hunt olnud üks Vereta Jahi korraldajaid (esimesel korral korraldas ta seda koos toonase loodusmuuseumi direktori Peeter Ernitsaga).

Looming[muuda | muuda lähteteksti]

Tiit Hunt on toimetanud zooloogiateemalisi raamatuid, neid ka ise kirjutanud ja tõlkinud.

Hundi fotoloomingust on suuremat tähelepanu pälvinud kalapildid. Ta on jõudnud pildistada enamikku Eesti vetes elavatest kalaliikidest. Et Eesti tingimustes on kalade pildistamine nende loomulikus keskkonnas ja eriti veel neile omaste värvidega peaaegu võimatu nii vee halva läbipaistvuse kui ka teatud kalaliikide põhjalähedase eluviisi tõttu, siis on Hunt leidnud sobivaks abivahendiks akvaariumi, kuhu kalad pildistamise ajaks paigutada. Nõnda sündinud fotosid on avaldatud ajakirjanduses ja jõudnud raamatukaande vahele, neist on kokku pandud ka Eesti Loodusmuuseumis toimunud näitus.

Raamatud[muuda | muuda lähteteksti]

Loomingu näited[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 Kandidaat nr. 990 - TIIT HUNT
  2. 2,0 2,1 Tiit Hunt: Loodusfotod Loodus, märts 1998

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]