Tiit Hunt

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tiit Hunt
Tiit Hunt.jpg
Sünniaeg 30. mai 1961 (60-aastane)
Rahvus eestlane
Amet zooloogia osakonna juhataja
Töökoht Eesti Loodusmuuseum
Suundumus loodusfotograafia

Tiit Hunt (sündinud 30. mail 1961) on eesti zooloog ja loodusfotograaf, üks Vereta jahi korraldajaid.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Tiit Hunt sündis 30. mail 1961[1]. Esimesed kaks ja pool eluaastat elas ta Laashoonel Pedja jõe ääres, pärast seda kolis pere Padisele[2].

Oma esimese fotoaparaadi ostis Hunt 11-aastaselt Keila metskonnas teenitud rahaga ning sellest ajast saati on ta järjepidevalt pildistamisega tegelenud.[2]

1985. aastal lõpetas ta Tartu Riikliku Ülikooli bioloogia erialal.[1] Pärast ülikooli läks tööle Lahemaa rahvusparki ja pidas seal vanemteaduri ametit kuni 1990. aastani. Kuni 1996. aastani töötas ajakirjas Horisont bioloogia ja meditsiini toimetajana. Seejärel asus ametisse zooloogina Eesti Loodusmuuseumis.

Vereta jahi üks korraldajaid on olnud Hunt algusest peale ehk 1997. aastast, mil ta korraldas seda koostöös Peeter Ernitsaga.

Looming[muuda | muuda lähteteksti]

Tiit Hunt on toimetanud zooloogiateemalisi raamatuid, neid ka ise kirjutanud ja tõlkinud.

Hundi fotoloomingust on suuremat tähelepanu pälvinud kalapildid. Ta on aastatepikkuse töö tulemusena jõudnud pildistada enamikku Eesti vetes elavatest kalaliikidest. Et Eesti tingimustes on kalade pildistamine nende loomulikus keskkonnas ja seda eriti veel neile omaste värvidega praktiliselt võimatu nii vee halva läbipaistvuse kui ka mitmete kalade põhjalähedase eluviisi tõttu, siis on Hunt leidnud sobivaks abivahendiks akvaariumi, kuhu kättesaadud kalad pildistamise ajaks paigutada. Nõnda sündinud fotosid on avaldatud ajakirjanduses ja jõudnud raamatukaande vahele, aga neist on kokku pandud ka Eesti Loodusmuuseumis toimunud näitus.

Raamatud[muuda | muuda lähteteksti]

Loomingu näited[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 Kandidaat nr. 990 - TIIT HUNT
  2. 2,0 2,1 Tiit Hunt: Loodusfotod Loodus, märts 1998

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]