Tiit Elenurm

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Tiit Elenurm matkal

Tiit Elenurm (sündinud 3. juunil 1952 Tallinnas) on eesti juhtimisteadlane ja ettevõtluse arendaja, Estonian Business Schooli ettevõtlusprofessor, Eesti Äriinglite Võrgustiku ESTBAN ja Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni liige.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Tiit Elenurm lõpetas 1974. aastal Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna tööstuse juhtimise ja planeerimise erialal, 1980 kaitses ta Moskvas Plehhanovi-nimelises Rahvamajandusinstituudis dissertatsiooni teemal "Organisatsiooni juhtimisstruktuuride juurutamisprotsesside täiustamise probleemid". Stažeerinud Helsingi Majandusülikoolis ja Londoni Ülikoolis ning osalenud ettevõtlusõppe programmis Harvardi Ärikoolis USAs.

Töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

1974–1979 töötas Tallinna Tehnikaülikoolis inseneri ja vaneminsenerina ning 1979–1992 Eesti Majandusjuhtide Instituudis teaduri ja juhtimiskonsultandina. 1992-2000 koolitus- ja konsultatsioonifirma EM-International põhiomanik ja tegevjuht. Alates 2000. aastast Estonian Business Schooli professor, töötanud ettevõtluse õppetooli juhatajana. Tegutsenud külaliseõppejõuna Soomes, Prantsumaal, Saksamaal, Sloveenias, Poolas, Tšehhi Vabariigis ja teistes riikides. On kuulunud Eesti Vabariigi presidendi Akadeemilise Nõukogu majanduskomisjoni ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Väikeettevõtluse Nõukotta.

Teadustöö[muuda | muuda lähteteksti]

Teadustöö suunad: innovaatiline ja piiriülene ettevõtlus, rahvusvaheline äri ja ekspordi juhtimine, erinevad ettevõtlusorientatsioonid, loovus ja muudatuste juhtimine, teadmusjuhtimine, iduettevõtjate ja investorite koostöö, ärivõimalused virtuaalsetes võrgustikes, Eesti ettevõtjate rahvusvahelistumise toetamine.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

  • 1991 - Eesti Vabariigi majanduspreemia töö eest "Paindlik täienduskoolituse ja õppekirjanduse süsteem kui tugisüsteem Eesti Vabariigi siirdeks turumajandusele"

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tiit Elenurm on abielus, tal on tütar ja poeg ning kuus lapselast. Tema harrastusteks on mägimatkamine ja jalgrattasõit ning ujumine. Osaleb 2019 märtsis Eesti Vabariigi Riigikogu valimistel erakonna Eesti 200 kandidaadina valimisringkonnas 3, Mustamäe ja Nõmme. Tema valimisplatvormist

Avaldatud töid[muuda | muuda lähteteksti]

  • Elenurm, T. (2018). Ettevõtlustüübid ja rahvusvahelistumine ettevõtlusõppes. Eesti Haridusteaduste Ajakiri. Estonian Journal of Education, 6(2), 12-38. [1]
  • Alas, R., Elenurm, T., Kaarelson, T., Sassi, M., & Zernand-Vilson, M. (2018). Management and Leadership Development Needs: The Case of Estonia. In Business and Society (pp. 47–66). Springer, Cham.
  • Elenurm, T., 2015. Combining Cross-Border Online Teams and Field Projects in Developing Entrepreneurial Competencies. In: V.Taras, and M.AS. Gonzalez-Perez, eds. The Palgrave Handbook of Experiential Learning in International Business. London: Palgrave Macmillan, pp. 186–201.
  • Elenurm, T. 2015. Estonia's Laser Diagnostic Instruments (LDI) AS: Beaming toward Growth. In: Parts, J., Sosna, M., Sysko-Romanczuk (Ed.). Entrepreneurial Icebreakers (pp. 210−234), Macmillan Publishers Ltd.
  • Elenurm, T. 2012. Entrepreneurial orientations of business students and entrepreneurs. Baltic Journal of Management, 7 (2), pp. 217−231.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]