Tarmo Pihlap

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tarmo Pihlap 1978. aastal

Tarmo Pihlap (21. aprill 19523. august 1999) oli eesti laulja.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Tarmo Pihlap õppis Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis viiulit. Pärast kehalise kasvatuse tunnis kukkumist pidi ta sellest loobuma, käeluumurru tõttu ei paindunud tema parem käsi enam piisavalt. Ta õppis aastatel 19701972 Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis löökpille. 1986. aastal lõpetas ta kooli lauljana. Samal aastal asus ta õppima klassikalist laulu Tallinna Konservatooriumis, ent lahkus sealt enne esimese semestri lõppu.

Huvi laulmise ja kitarrimängu vastu tekkis Tarmol ansambli The Beatles muusikat kuulates. Ta mängis ansamblites Varjud, Jüngrid, Melodica, Vana Toomas, Fix, Palderjan. Muusikutest kolleegide hinnangul oli Tarmo Pihlap Eesti parim joodeldaja. Ta laulis Laulva revolutsiooni ühe tunnuslaulu "Ärgake, Baltimaad" eestikeelset osa. Pihlap on laulnud ka taustahäält. Ta tegi ka raadio- ja telesaateid, näiteks saatesarja "Tarmo album". Tarmo eeskujud olid tema sõber Artur Rinne (teda on nimetatud Artur Rinne mantlipärijaks) ja Tom Jones, samuti meeldis talle Voldemar Kuslap.

Tarmo Pihlap suri 3. augustil 1999 diabeetilisse ketoatsidoosi, kuna oli magama jäämise tõttu unustanud insuliinisüsti teha.

Mälestuse jäädvustamine[muuda | muuda lähteteksti]

1999. aasta augusti lõpus korraldasid Tarmo Pihlapi sõbrad tema auks mälestuskontserdi Tallinnas Rocca al Mare kaubanduskeskuse parklas.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Abielust Evi Pihlapiga (neiupõlvenimega Kull) on tal kaks last, tütred Carolin ja Mariann; abikaasa õde on Elle Kull. Tarmo Pihlapi vend on Priit Pihlap. Tarmo Pihlapi viimane elukaaslane oli Kaja.

Kulliga abiellus Pihlap 19. juulil 1976. Nad olid tutvunud umbes viis aastat varem. Evi sõnul läksid nad lahku Tarmo alkoholiga liialdamise tõttu. Pärast lahkuminekut kolis Tarmo Faehlmanni tänavalt ära. Nad kohtusid viimast korda 1999. aasta suvel Evi kodus.

Tarmole meeldis selle üle, et teda sõjaväkke ei võetud, nalja visata, öeldes, et ta ei saanud parema käe piiratud tõusmise tõttu ohvitseridele kulpi lüüa.

Tarmole meeldis elada maal ja käia kalastamas. Evi sõnul polnud Tarmo kunagi uhke, edev, naistemees ega käitunud kuulsusena. Tarmo imetles lauljaid, keda pidas endast paremaks, ning hindas klassikalist lauluharidust ja selle omandanud lauljaid.

Esinemised[muuda | muuda lähteteksti]

Albumid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]