Taisi Rosenberg

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Taisi Pettai)
Jump to navigation Jump to search
Taisi Rosenberg
Taisi Pettai.jpg
Sündinud 19. jaanuar 1989 (30-aastane)
Stiilid klassikaline/popmuusika

Taisi Rosenberg (neiupõlvenimi Pettai, sündinud 17. jaanuaril 1989) on eesti lauljatar.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Ta osales mitu korda Eesti Televisiooni lauluvõistlusel "Laulukarussell". Tal õnnestus see võistlus 2000. aastal 8–10-aastaste lauljate vanuserühmas võita.

Suurema tuntuse saavutas ta aga ansambli Dynamint koosseisus, mis moodustati 2003. aastal Halley noorteklubi laulukonkursi "Halley superstaar" võitnud tüdrukutest.

Taisi Pettai on teinud teatrirolle järgmistes lavastustes "Bluusivennad", "Gypsy", "Viiuldaja katusel", "Il Campanello", "Boheem" ja "Otsast alustades". Lisaks on ta laulnud Eesti Filharmoonia kammerkoori projektides Mozarti "Reekviem" ja Arvo Pärdi "Passio".

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Taisi Pettail on bakalaureusekraad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia laulu ja interpretatsioonipedagoogika erialadelt, kus ta õppis 2011–2014 Nadia Kuremi lauluklassis. Varem õppis Taisi Pettai laulmist Tallinnas Georg Otsa nimelises Muusikakoolis Marika Eensalu klassis (2008–2011) ja Tartus Descartes'i Lütseumis Sirje Vasmanni käe all (2006–2008). Oma esimesed sammud muusikamaailmas tegi ta Tartus Fa-diees laulustuudios Ingrid Otti juhendamisel.

Laulustuudio[muuda | muuda lähteteksti]

Taisi Pettai on Taisi Laululaste erastuudio[1] asutaja ja juht. Stuudio tegutseb Tallinnas Haaberstis aastast 2009. Taisi Laululapsed andis välja esikalbumi "Kallis Päikene"[2] aastal 2013. Lisaks juhatas Taisi Pettai Kurtna kooli ja lasteaia lauluringi 2009–2015.

Dynamint[muuda | muuda lähteteksti]

Dynamint tegutses 2004–2008 ning oli TopTen ansambel, mis esines Eestis, Lätis, Soomes ja Saksamaal. Aastal 2005 võitis ansambel Kuldse Plaadi auhinna parima uustulnuka kategoorias. Dynaminti koosseisus andis Taisi Pettai välja 4 CD plaati.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. [www.taisilaululapsed.com"Taisi Laululaste koduleht"].
  2. "Kallis päikene – Youtube".