Tähevärav: Universum

Allikas: Vikipeedia
Tähevärav: Universum
Stargate Universe

Tähevärav: Universumi logo
Žanr Teadusulme
Draama
Käsikiri Brad Wright
Robert C. Cooper
Peaosades Robert Carlyle
Louis Ferreira
Brian J. Smith
Elyse Levesque
David Blue
Alaina Huffman
Jamil Walker Smith
Riik Kanada Kanada
USA USA
Keel inglise
Telekanal SyFy Channel
Toodang 2. oktoober 2009 - 9. mai 2011
Hooaegu 2
Jagusid 40
Jao kestus u 43 minutit
Tunnusmuusika
Helilooja Joel Goldsmith
Välislingid
Ametlik veebileht
Sissekanne IMDb-s
Filmiveebi sissekanne

"Tähevärav: Universum" (lühidalt SGU) on Kanada-Ameerika televisiooni sõjaväeulmesari ja osa MGM`i tähevärava sarjadest. Sari, mille on loonud Brad Wright ja Robert C. Cooper.

Tähevärav: Universumi seiklus toimub tänapäeval, kus rahvusvaheline uurimismeeskond ei pääse tagasi Maale pärast Iidse kosmoselaeva Saatusele (Destiny) evakueerimist, mis automaatselt reisib üha kaugemale ja kaugemale universumi nurka.

Osatäitjad[muuda | redigeeri lähteteksti]

 • Robert Carlyle - Nicholas Rush on "Kosmoselaeva suurepärane manipuleeriv teadlane" , keda produtsent Joseph Mallozzi oli esmakordselt maininud oma blogis 2008. aasta novembri keskel nimega Dr. David Rush. Laevameeskond usub, et Rush on kaotanud oma mõistuse, kuid ta teeb asju kindlatel põhjustel. Carlyle selgitas oma intervjuus, et pärast tema tegelaskuju naise surma on Rush sunnitud uurima galaktikat. [1] Mallozzi muutis rollijaotuse aruanded 2008. aasta detsembri keskel väites, et Rush "pole planeerimata ekspeditsiooni juht. See au kuulub kolonel Everett Youngile, selleks korraks. Kuid asjad võivad muutuda, sest pardal on palju inimesi, kes kuuluvad mitmesugustesse erinevatesse agentuuridesse..." [2] Kuigi oli kinnitud peategelane, Rush ei kuulunud esialgsesse karakterite loetellu. Wrighti ja Cooperi eesmärgiks oli luua tegelaskuju, kes ei oleks eelnevate tähevärava sarjade tegelaste sarnane ehk "keegi, kes ei ole kangelane, ei ole kelm ning pigem oleks vigane ja keeruline inimene. [3] Umbes aasta enne sarjas osalemist, Šoti näitleja Robert Carlyle tahtis proovida midagi uut oma karjääris ning läks seda otsima Los Angeles`i televisioonikompaniides. Talle pakuti mitmesuguseid osi, kuid Tähevärav: Universum pakkus talle kõige rohkem huvi, sest "draama oli see, mis on alati huvi pakkunud ja see on olnud lausa tema puuduv lüli." [4] Ta oli teadlik Tähevärava sarjade edust ning on näinud ka "tükikest SG-1`e sarjast, pluss rohkemat Atlantisest. [5] Carlyle võttis rolli vastu, sest Wright ja Cooper olid valmis viima sarja draama suunas ning ta on "[ausalt] rohkem kui valmis" mängima seda tegelaskuju niipalju aastaid kui võimalik. Carlyle mängib oma rolli šoti aktsendiga. [6]
 • Louis Ferreira - Everett Young - Kirjeldatud esialgse iseloomuga kui "ilus, võimekas, endine tähevärava meeskonna juht", kes oma 40ses vanuses omab koloneli auastet. Ta on "nagu Jack O'Neill kümme aastat tagasi", kuid on veel teravmeelsem. Tähevärav: Universumi alguses oli ta abielus kaks aastat ning ajutine ülem salapärases välismaailma baasis. Young on Rushi "karistaja" laevas.
 • Brian J. Smith - Matthew Scott - 26-aastane kogenud ja hästi koolitatud õhuväelane ning Tähevärava Juhtimiskeskuse juuniorliikmena kannab vanemleitnanti auastet. Ta on "vaimselt ettevalmistud olukordade kiireloomulisusele" laeva pardal. Esialgselt pidi tema karakterinimi olema Jared Nash. Enne sarja, Brian J. Smith töötas New Yorkis lavanäitlejana poolteist aastat ja oli näinud mõnda tähevärava osa. Smith filmis oma Tähevärav: Universumi esinemisproovi hästi ja teda kutsuti testimisele Los Angelesse. Ta sai teatise sarjas näitlemiskohast paar päeva hiljem, pärast testimist. [7] Ta valmistus oma rolliks ette, tehes selleks sõjalisi teadusuuringuid. Ta polnud varem eriti Tähevärava TV sarja enne rolli saamist näinud, kuid hiljem oli ta SG-1`st vaimustatud.
 • Elyse Levesque - Chloe Armstrong - Ta on "jalustrabav ja seksikas" USA senaatori tütar, 23-aastat vana, kelle tegelaskuju testitakse kui "pärast oma isa traagilist surma ning keerulistes olukordades kinnijäänud kosmoselaevas". Tema isal (mängib Christopher McDonald) oli poliitiline järelvalve Tähevärava projektis, kus üritati käivitada üheksandat väravasümbolit. [8] Produtsendid avaldasid karakteri tegeliku nime kohe enne sarja esimese osa avalikustamist, neil mõttes nimed Chloe Carpenter ja Chloe Walker. Levesque "imeline nüansirikas esinemisproov" lausa veenis produtsente teda sarja valima, kuna ta näitas "muljetavaldavaid valikuid kahe erineva [ja] nõudliku stseenide vahel".
 • David Blue - Eli Wallace - Karakterinimega Eli Hitchcock enne rollijaotust, Eli Wallace on "totaalne looder" oma varajases kahekümnendates aastates ning on "täielik geenius" matemaatika-, arvuti-ja muudes valdkondades. Ta on sotsiaalne heidik koos "hapu huumorimeelega" ja tal puudub enesekindlus oma intelligentsist. Tema tegelaskuju võrreldakse Matt Demoni karakteriga filmis Good Will Hunting, kus ka väike Jack Black osa võtab. Ta on sarjas peamine koomilise etteaste allikaks. [9] David Blue, kes on suur ulmekirjanduse fänn, on näinud kõiki SG-1`e ja Atlantise osi.
SGU näitlejad Comic Conil 2009.
 • Alaina Huffman - Tamara Johansen - Karakterinimega Tamara Jon enne rollijaotust, ta on Tähevärava Juhtimiskeskuse meedik oma varases kahekümnendates aastates ja tal on palju välismaailma kogemusi ning omab sõjaväelist vanemleitnanti auastet. Sõbrad kutsuvad teda hüüdnimega "T.J." [10] Ta leiab, et on pardal kõige suuremate kogemustega arst meditsiinivallas, kuna Icarus`e baasi peadoktor ei pääsenud evakueerimisel eluga, osas "Air" (vastavalt Robert C. Cooper väidetele). Tal on tagasihoidlik taust, siiski on ta "ilus, vastupidav, tark ja suutlik", kuid tal on salapärane minevik ühe teise Saatuse laevaliikmega. Sarja alguses tal puudub piisavad meditsiinilised teadmised, kogemused ja tarvikud laeva pardal. Mallozzi väitis, et Huffmani esinemisproov detsembris 2008 oli "nii hea", et ausalt öeldes pidid nad hullud olema, kui nad teda sarja ei kaasa. [11]
 • Jamil Walker Smith - Ronald Greer - Esialgsetes tegelaskujude dokumentides oli tema nimeks Ron "Hull" Stasiak, Ronald Greer on "suur, tugev, vaikne" merejalaväelane koos salapärase minevikuga, kellel puudub kontroll oma tujude üle, lahinguga mitteseotud olukordades. Tema tegelaskuju võrreldakse Eric Bana karakteriga filmis "Allatulistatud "Black Hawk"" (Black Hawk Down). Ta omab mereväe vanemkonstaabli auastet. [12]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

 1. Sumner, Darren (7. juuli 2009). "Robert Carlyle reveals Dr. Rush’s past ... and conflicted present". GateWorld. Vaadatud 2009-07-18. 
 2. Mallozzi, Joseph (15. detsember 2008). "December 15, 2008: Robert Carlyle Onboard, Earl Carl binder Scaramungous, and My Booziest Post Ever!". josephmallozzi.wordpress.com. Vaadatud 2008-12-16. 
 3. Robert C. Cooper, Brad Wright, David Blue, Brian J. Smith Stargate: Universe — Comic-Con 2009 Panel : SCI FI Wire Exclusive (video) syfy.com 24. juuli 2009 (vaadatud 1.08.2009)
 4. Collura, Scott (20. märts 2009). "Exclusive: Carlyle Discusses Stargate – Trainspotting, 28 Weeks Later thespian is in the Universe.". IGN. Vaadatud 2009-03-21. 
 5. Spelling, Ian (18. märts 2009). "Stargate Universe's Robert Carlyle reveals new episode details". scifiwire.com. Vaadatud 2009-03-19. 
 6. Mallozzi, Joseph (1. veebruar 2009). "February 1, 2009: Dogs, Mailbag, and NFL — I Renounce Thee!". josephmallozzi.wordpress.com. Vaadatud 2009-02-02. 
 7. Read, David (Jaanuar 2009). "Future Face – GateWorld talks with Brian J. Smith". GateWorld. Vaadatud 2009-02-04. 
 8. Sumner, Darren (9. jaanuar 2009). "New SGU character breakdowns: Senator Walker and I.O.A. rep". GateWorld. Vaadatud 2009-01-10. 
 9. Woerner, Meredith (17. märts 2009). "Carlyle Reveals Why This Is The Darkest Stargate". io9. Vaadatud 2009-03-17. 
 10. Mallozzi, Joseph (28. august 2009). "August 28, 2009: Deciphering the Results! Actor Peter Kelamis! And Random Set Pics!". josephmallozzi.wordpress.com. Vaadatud 2009-08-29. 
 11. Mallozzi, Joseph (25. veebruar 2009). "February 25, 2009: Finally, That Cast Announcement!". josephmallozzi.wordpress.com. Vaadatud 2009-02-26. 
 12. "Lou Diamond Phillips, Ming-Na join Stargate Universe cast". scifiwire.com. 25. veebruar 2009. Vaadatud 2009-02-26.