Carson Beckett

Allikas: Vikipeedia

Carson Beckett on väljamõeldud Šoti tegelaskuju KanadaUSA ulmetelesarjas "Tähevärav Atlantis"". Teda kehastab Šotimaal sündinud Kanada näitleja Paul McGillion, kes "Tähevärav SG-1" esimeses hooajas mängis doktor Ernest Littlefieldi. Loodud tegelaskuju Šoti kodakondsus otsustati alles peale McGillioni prooviesinemist.

Doktor Becketti tegelaskuju teekond algab sissejuhatavas episoodis "Rising". Ta on väljamõeldud Iidsete Tehnoloogia Aktiveerimise geeni avastaja ja kandja, mis võimaldab inimestel suhelda spetsialiseeritud Iidsete tehnoloogiaga nagu Atlantise baasiga. Tema meditsiiniline asjatundlikkus ja tema ajalugu Iidsete geeniga teenib talle koha Atlantise ekspeditsioonil, kus ta saab ekspeditsiooni peaarstiks. Beckett sureb plahvatuses, mis toimub kolmanda hooaja osas "Sunday", aga ta naaseb neljandas ja viiendas hooajas kloonina.

Tegelaskuju esinemised olid märgitud positiivse vastuvõtuga. Vaatamata sellele, et ta alguses korduv tegelaskuju oli, ilmus ta peaaegu igas esimese hooaja episoodis enne, kui produtsendid ta teiseks ja kolmandaks hooajaks üheks peategelasteks edutasid. Fännide reaktsioon tegelaskuju surmale kolmandas hooajas oli nii tugev, et "Tähevärav Atlantise" produtsendid tegelaskuju uuesti neljandas ja viiendas hooajas taasesinevas rollis kasutusele võtsid.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]