Mine sisu juurde

Carson Beckett

Allikas: Vikipeedia

Carson Beckett on väljamõeldud Šoti tegelaskuju KanadaUSA ulmetelesarjas "Tähevärav Atlantis". Teda kehastab Šotimaal sündinud Kanada näitleja Paul McGillion, kes sarja "Tähevärav SG-1" esimesel hooajal mängis doktor Ernest Littlefieldi. Loodud tegelaskuju Šoti kodakondsus otsustati alles pärast McGillioni prooviesinemist.

Doktor Becketti tegelaskuju teekond algab sissejuhatavas osas "Rising". Ta on väljamõeldud Iidsete Tehnoloogia Aktiveerimise geeni avastaja ja kandja, mis võimaldab inimestel suhelda spetsialiseeritud Iidsete tehnoloogiaga nagu Atlantise baasiga. Tema meditsiiniline asjatundlikkus ja tema ajalugu Iidsete geeniga teenib talle koha Atlantise ekspeditsioonil, kus ta saab ekspeditsiooni peaarstiks. Beckett sureb plahvatuses, mis toimub kolmanda hooaja osas "Sunday", aga ta naaseb neljandal ja viiendal hooajal kloonina.

Tegelaskuju esinemine sai positiivse vastuvõtu osaliseks. Vaatamata sellele, et ta oli algul korduv tegelaskuju, ilmus ta peaaegu igas esimese hooaja osas enne, kui produtsendid ta teiseks ja kolmandaks hooajaks üheks peategelasteks edutasid. Fännide reaktsioon tegelaskuju surmale kolmandal hooajal oli nii tugev, et "Tähevärav Atlantise" produtsendid võtsid tegelaskuju uuesti kasutusele neljanda ja viienda hooaja taasesineva tegelasena.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]