Susan Boyle

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Susan Boyle
Susan Boyle.jpg
Sündinud 1. aprill 1961 (57-aastane)
Päritolu Blackburn, West Lothian, Šotimaa
Elukutse laulja
Tegev 2009–
Veebileht susan-boyle.com


Susan Boyle (sündinud 1. aprillil 1961) on šoti laulja ja vabatahtlik töötaja kirikus, kes sai avalikult tuntuks pärast talendisaates "Britain's Got Talent" osalemist. Boyle sai kuulsaks lauluga "I Dreamed a Dream" muusikalist "Les Miserables" BGT 3. hooaja esimeses osas. See jõudis eetrisse 11. aprillil.

Enne kui ta laulma hakkas, valdas saali skeptiline suhtumine, mis põhines Susani ebaatraktiivsel välimusel. Kuid ta esitus oli nii hea, et esitaja sai tuntuks naisena, kes just kriitilisuse poolest tuntud Simon Cowelli vaikima pani ("The Woman Who Shut up Simon Cowell"). Publik aplodeeris talle seistes, samuti ka Amanda ja Piers kohtunike hulgast.

Susanist sai kohe ülemaailne internetisensatsioon. Artikleid tema kohta on ilmunud paljudes ajalehtedes üle kogu maailma, sealhulgas ka Eestis. Ainuüksi esimese kahe nädalaga kogus YouTube'i video[1] ligi 50 miljonit vaatamist, samal ajal kui kõik videovaatamised kogu internetis teevad kokku 200 miljonit. Simon Cowell pakkus Susan Boyle'ile plaadilepingut oma firmaga Syco Music, mis on Sony Musicu allüksus.

Tal ilmus 2009 debüütalbum "I Dreamed a Dream".

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]