Susan Boyle

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Susan Boyle
Susan Boyle.jpg
Sündinud 1. aprill 1961 (61-aastane)
Päritolu Blackburn, West Lothian, Šotimaa
Elukutse laulja
Tegev 2009–
Veebileht susan-boyle.com


Susan Boyle (sündinud 1. aprillil 1961) on šoti laulja ja vabatahtlik kirikutöötaja, kelle erakordne lauluhääl avastati talendisaates "Britain's Got Talent". Boyle sai tuntuks lauluga "I Dreamed a Dream" (muusikalist "Les Miserables") saate 3. hooaja esimeses osas, mis jõudis eetrisse 11. aprillil 2009.

Enne, kui Boyle laulma hakkas, suhtus publik temasse vanuse ja välimuse tõttu skeptiliselt. Boyle'i esitus oli aga nii hea, et ta sai tuntuks naisena, kes pani vaikima isegi kriitilise kohtuniku Simon Cowelli (ingl "The Woman Who Shut up Simon Cowell"). Publik ning kohtunikud Amanda ja Piers aplodeerisid talle seistes.

Susan Boyle'ist sai kohe üleilmne internetisensatsioon. Üle kogu maailma on temast ajakirjanduses ilmunud palju artikleid, sealhulgas Eestis. Ainuüksi esimese kahe nädalaga kogus Boyle'i YouTube'i video[1] ligi 50 miljonit vaatamist. Simon Cowell pakkus Boyle'ile plaadilepingut oma firmaga Syco Music, mis on Sony Musicu allüksus.

2009. aastal ilmus tema debüütalbum "I Dreamed a Dream".

Hiljem on ta suurtel kontsertidel laulnud duetti selliste kuulsustega nagu Donny Osmond, Elaine Paige, Barbra Streisand, Sarah Brightman ja Andrea Bocelli.

2013. aasta seisuga oli tema albumeid müüdud kogu maailmas 19 miljonit eksemplari.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]