Steve Harris

Allikas: Vikipeedia
Steve Harris (2008)

Stephen Percy Harris (sündinud 12. märtsil 1956 Essexis Leytonstone'is, tänapäeva Londoni maa-alal) on inglise bassimängija.

Ta on bändi Iron Maiden põhiline laulukirjutaja ja bändi looja. Ta on Iron Maideni algkoosseisu ainus liige, kes selles bändis endiselt mängib, ja koos Dave Murrayga on nad ainsad, kes esinenud kõigil selle bändi albumitel. 2012. aastal andis Harris välja oma esimese sooloalbumi "British Lion".

Harris oli poisina suur West Ham Unitedi fänn ja on selleks jäänud tänapäevani. Poisina tahtis ta saada jalgpalluriks, aga kui tal lõpuks õnnestus klubiga koos treenida, sai ta aru, et see ei ole päriselt see, mida ta tahaks elus teha. Seejärel otsustas ta hakata muusikuks.

Kõigepealt tahtis ta saada trummariks, aga tema kodus ei olnud trummikomplekti jaoks kohta. Sellepärast otsustas ta basskitarri kasuks. Ta õppis seda täiesti iseseisvalt mängima ja sellepärast on tema mängustiil ebatüüpiline. Ta ei mängi kitarri lipitsaga, vaid sõrmedega. Enne kontserti määrib ta sageli sõrmed talgiga kokku, et oleks kergem mängida.

Lisaks basskitarrile mängib ta sageli klahvpille ja laulab tausta. Peale selle on ta olnud bändi heaks teisteski ametites: albumite produtsent ja kaasprodutsent ning bändi muuvide režissöör ja toimetaja.

Iron Maiden asutati 1975. aasta jõulude ajal. Plaadifirmaga EMI sai bänd lepingu 1979. Enne seda töötas Harris arhitektuuribüroos joonestajana ja kui ta sealt koondati, siis isegi tänavakoristajana.

Harrise laulude sõnad räägivad sageli mütoloogiast, ajaloost või muust sellisest, teda inspireerivad raamatud ja filmid. Sellega erineb Iron Maiden oluliselt tavalistest rokkbändidest, mille laulude sõnad räägivad tüüpiliselt seksist, narkootikumidest ja mässust.

Ta oli 16 aastat abielus Lorraine Harrisega ja neil sündis neli last: Lauren, Kerry, Faye ja George. Abielu lahutati 1993. Hiljem sündis Steve Harrisel tema uue partneri Emmaga veel kaks last: Stanley ja Maisie.

Vanim tütar Lauren Harris (sündinud 1986) on samuti laulja. Tema esimene sooloalbum ilmus 2008. Oma bändiga on ta toetanud Iron Maidenit nende turneedel 2006 ja 2008.