Eesti Teadusagentuur

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt SA Eesti Teadusagentuur)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eesti Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson esinemas 2016. aasta teaduskommunikatsiooni konverentsil

Eesti Teadusagentuur (inglise Estonian Research Council) on Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalasse kuuluv ja 2012. aastal Eesti Teadusfondi baasil asutatud Eesti sihtasutus[viide?], millega liideti SA Archimedese teaduskoostöö keskus. Teadusagentuuri eesmärk on toetada Eesti teaduspoliitika elluviimist. Sihtasutus asub Tartus, Teadusagentuuril on esindus Tallinnas ja kontaktbüroo Brüsselis.[1]

Eesti Teadusagentuuri eesmärgiks on toetada riikliku teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonipoliitika kujundamist ja elluviimist ning suurendada teadus ja uuendustegevuste sotsiaalset ja majanduslikku mõju ning sünergiat. Teadusagentuuri ülesandeks on toetada teadlasi, anda uurimistöö tegemiseks uurimistoetusi ning soodustada rakendusuuringuid nutika spetsialiseerumise valdkondades.

Eesti Teadusagentuur esindab Eestit rahvusvahelistes organisatsioonides, koordineerib koostööprogrammides osalemist ning toetab rahvusvahelist koostööd nii nõustamise kui rahastamise abil.

Teadusagentuur analüüsib teadusteavet ja rahastamisotsuste mõju, hindab uurimistoetuste kasutamise tulemuslikkust ja mõju ning teadusliku info avalikku kättesaadavust.

Samuti haldab Eesti Teadusinfosüsteemi (ETIS), mis koondab informatsiooni teadus- ja arendusasutuste, teadlaste, teadusprojektide ning teadustegevuse tulemuste kohta.

Teadusagentuur aitab tekitada noortes huvi teaduse, tehnoloogia, inseneeria ja matemaatika vastu ning tõstame avalikkuse teadlikkust teadusest ja selle olulisusest ühiskonnale.[viide?]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Kontaktid Eesti Teadusagentuur

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]