Science Europe

Allikas: Vikipeedia
Science Europe'i logo

Science Europe on Euroopa teadust rahastavate organisatsioonide ja suurte teadusasutuste ühendus, mille eesmärk on toetada Euroopa teadust ja Euroopa teadusruumi.

Science Europe esindab oma liikmesorganisatsioonide (2018. aasta alguses kuulub ühendusse 43 organisatsiooni) ühiseid huve Euroopa teaduspoliitikate kujundamisel, toetab ja soodustab oma liikmete koostööd informatsiooni ja paremate praktikate jagamise kaudu ning on koostööplatvormiks liikmesorganisatsioonide ja riikide teadust juhtivate valitsusasutuste vahel.

Science Europe asutati 2011. aastal. Üks Science Europe'i asutajaliikmetest on ka Eesti Teadusagentuur. Ühenduse büroo asub Brüsselis. Science Europe'i tegevust suunab nõukogu (Governing Board), mida esindab president. Alates 2017. aastast on presidendiks Luksemburgi Teadufondi direktor Marc Schiltz.

Science Europe on moodustanud ühiste teaduspoliitiliste seisukohtade väljatöötamiseks ja soovituste andmiseks erinevate teadusvaldkondade tippteadlastest koosneva 30-liikmelise Teadusliku Nõuandva Komitee (SAC, Scientific Advisory Committee). SAC korraldab olulist teaduspoliitilist kaalu omavatel teemadel kõrgetasemelisi konverentse ja avaldab sellekohaseid dokumente.

Science Europe'i seisukohavõtud ja soovitused mõjutavad nii Euroopa teaduspoliitika kujundamist kui on ka abiks oma liikmesorganisatsioonide tegevuse kavandamisel.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]