Roy Sullivan

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Roy Sullivan
Sünninimi Roy Cleveland Sullivan
Sündinud 7. veebruar 1912
Greene'i maakond, Virginia
Surnud 28. september 1983 (71-aastaselt)
Dooms, Virginia
Rahvus ameeriklane

Roy Cleveland Sullivan (7. veebruar 191228. september 1983) oli USA metsavaht. Ajavahemikus 1942 –1977 sai ta 7 korda välguga pihta ja elas kõik tabamused üle. Seetõttu hüüti teda inimpiksevardaks. Ta kanti Guinnessi rekordite raamatusse kui kõige rohkem välgutabamusi üleelanud inimene. Roy Sullivan suri, kui tulistas endale kuuli pähe pärast vastamata jäänud armastust.

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Sullivan sündis 7. veebruaril 1912 Greene'i maakonnas Virginia osariigis. Pargivahiks hakkas ta 1936. aastal. Hiljem hakkasid inimesed teda vältima, sest kartsid saada välgutabamust. Ta tegi 28. septembril 1983 enesetapu.

Seitse välgutabamust[muuda | muuda lähteteksti]

  • Esimene dokumenteeritud välgutabamus leidis aset 1942. aasta aprillis. Mees oli äikesetormi eest varjus tulevaatlustornis. Tornil puudus piksevarras ja see sai 7-8 tabamust. Sullivan jooksis välja ja sai tornist mõne meetri kaugusel välgutabamuse.
  • Teise tabamuse sai mees 1969. aasta juulis. Ebatavalisel kombel sai ta välguga pihta autot juhtides (tavaliselt kaitseb selliste olukordade eest auto metallkere). Välk lõi kõigepealt puusse, kust peegeldus läbi autoakna autosse. Välgutabamus lõi Sullivani teadvusetuks ja juhita jäänud auto jäi pidama kaljuserval.
  • 1970. aastal sai ta kolmandat korda välguga pihta, kui oli aias. Välk lõi trafosse, kust lendas mehe õlga.
  • Neljas tabamus leidis aset 1972. See pani ta juuksed põlema, kuid mees suutis need märja rätikuga kustutada. Pärast seda hakkas ta uskuma, et miski püüab teda tappa ja ta tundis surmahirmu. Kuude viisi jäi ta tormiga autoga tee äärde ja peitis end esiistme all, kuni torm möödus. Ta hakkas ka vett endaga kaasas kandma ja uskus, et tõmbab välku ligi, ka rahva seas olles.
  • 7. augustil 1973 patrullis Sullivan metsas, nägi äikesepilve lähenemas ja sõitis kiiresti minema. Hiljem väitis ta, et pilv jälitas teda. Kui ta arvas, et pilv on möödunud ja on ohutu autost väljuda, saigi ta varsti viiendat korda pihta.
  • 5. juunil 1976 sai ta kuuendat korda pihta, mis vigastas tema pahkluud. Ta väidetavalt nägi pilve, arvas, et see jälitab teda ja üritas minema joosta. Ta sai ikka pihta.
  • 25. juunil 1977 sai ta viimast korda pihta, kui oli kalastamas. Pärast tabamust tuli tal veel ka karuga võidelda, kui see üritas tema püütud forelli varastada.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]