Roger Waters

Allikas: Vikipeedia
Roger Waters 2006. aastal

George Roger Waters (sündinud 6. septembril 1943 Great Bookhamis) on inglise laulja, basskitarrist ja helilooja, Pink Floydi asutajaliige. Pärast ansamblist lahkumist 1985. aastal jätkas Waters muusikukarjääri sooloartistina.

Rogers Watersi isa, keda ta ise kunagi ei näinud, sai 1944. aasta veebruaris Teises maailmasõjas surma. Sõda ja lapsepõlv ilma isata kajastub mitmes tema laulus.

1965. aastal asutas ta koos Syd Barretti, Richard Wrighti ja Nick Masoniga ansambli Sigma 6, millest hiljem kujunes Pink Floyd. Juba nende esimest albumit "The Piper at the Gates of Dawn" saatis edu.

Roger Watersi loomingule on oma jälje jätnud noorpõlvesõbra Syd Barretti narkosõltuvus ja allakäik. Esialgu kirjutas Barrett enamiku bändi lauludest, aga tema halveneva tervise ja käitumise tõttu asendati ta 1967. aasta lõpus David Gilmouriga. Esialgu kartsid bändi mänedžerid, et bänd ei suuda ilma Barrettita enam nii menukas olla, kuid Watersi ja Gilmouri koostöö osutus veel edukamaks.

Ansamblist Pink Floyd 1985. aastal lahkudes kuulutas ta ansambli laiali läinuks, kuid teised jätkasid Pink Floydi nime all tegutsemist. Waters hakkas tegutsema soolomuusikuna.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]