Riina Viiding

Allikas: Vikipeedia
Redaktsioon seisuga 14. juuni 2019, kell 17:50 kasutajalt Kruusamägi (arutelu | kaastöö)

Riina Viiding (aastani 1972 Kiisk; sündinud 1. veebruaril 1948 Kohtla-Nõmmel) on eesti teatritegelane.

Elukäik

Ta õppis Tallinna Laste Muusikakoolis Veera Lensini juures klaverit, lõpetas 1966 Tallinna 46. Keskkooli ja 1973 Tartu Riikliku Ülikooli eesti filoloogia eriala. Ta on töötanud lühemat aega Eesti Televisioonis režissööri abina. Alates 1981 on ta töötanud Eesti NSV Teatriühingus, algul konsultant, aastast 1996 Eesti Teatriliidu juhataja (hiljem tegevjuht, vastutav sekretär), kauaaegne Teatriliidu esindaja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioonis TALO, aastast 2005 TALO juhatuse aseesimees.

Juhtinud Eesti Teatriliidu kirjastustegevust, korraldanud teoste väljaandmist (entsüklopeediad, aastaraamatud, sariväljaanded teatrikoolidest, teatrite juubeliväljaanded, teatriinimeste monograafiad, õpikud, teatriajaloolised ja -teoreetilised väljaanded), sh koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooliga. Koostanud koos Elo Viidinguga viiest CD-st koosneva kogumiku „Juhan Viiding” (ARM Music, 2004).

Isiklikku

Tema isa oli Kaljo Kiisk, ema kontsertmeister Sinaida Kiisk (snd Ivanova). Ta oli abielus Juhan Viidinguga, nende tütar on Elo Viiding (Vee).

Tunnustus

Kirjandus

  • Rein Oja, Riina Viiding. Eesti Teatriliit 60. Intervjueerinud Rait Avestik. – Sirp, 2. detsember 2005
  • Riina Viiding. Pealelend. Intervjueerinud Tambet Kaugema. – Sirp, 23. veebruar 2012

Viited