Red Bull Racing

Allikas: Vikipeedia
Christian Klien 2005. aastal Indianapolises ei startinud
Klien oli 2006. aasta Hispaania Grand Prix'l 13

Red Bull Racing on Austria firmale Red Bull kuuluv Vormel 1 meeskond, 2010., 2011., 2012. ja 2013. aasta Vormel 1 maailmameister konstruktorite arvestuses. Meeskonna peakorter on Suurbritannias Milton Keynesis.

Red Bull Racing loodi 2004. aasta lõpus, kui Red Bull ostis alates 2000. aastast tegutsenud Jaguari meeskonna. See omakorda oli loodud 1997. aastal Jackie Stewarti asutatud ja kuni 1999. aastani Stewart Grand Prix' nime all tegutsenud meeskonna baasil.

Meeskonna juht on Christian Horner ja peainsener muu hulgas Williamsile ja McLarenile võitmatuid autosid loonud insener Adrian Newey.

Alates 2007. aastast kasutab Red Bull Renault' mootoreid.

2005. aastal oli Red Bulli liider David Coulthard, teisi sõitjaid seevastu kaks: Christian Klien, kes oli pärit Jaguarist, ja Vormel 1 debütant Vitantonio Liuzzi. Vastavalt lepingule võis kumbki osaleda vähemalt 3 etapil. Klien alustas ning sõitis välja 7. ja 8. koha. Neljandast seitsmenda etapini sõitis Liuzzi ning saavutas 8. ja 9. koha. Klieni esitusi peeti paremaks ja ta sõitis hooaja lõpuni. Hooaja kokkuvõttes oli Coulthard 24 punktiga 12., Klien 9 punktiga 15. ning Liuzzi 0 punktiga 24. ja eelviimane nendest, kes vähemalt ühe sõidu lõpetasid. Esikolmikusse ei jõutud ja Red Bull oli meeskondlikult 7.

2006. aastal saavutas Coulthard Monaco Grand Prix'l Red Bulli esimese esikolmikukoha. See jäi hooaja ainsaks. Coulthard oli 14 punktiga 13. ja Klien 2 punktiga 18. 11 meeskonna seas oli Red Bull 16 punktiga 7. Ebarahuldavate tulemuste tõttu sõitis Klieni asemel 3 viimast etappi senine testisõitja Robert Doombos, kes esines aga veelgi nõrgemini: tema parimaks kohaks jäi 12. Sellega Doombosi vormelikarjäär lõppes: järgmiseks hooajaks polnud ükski tiim nõus teda palkama, aga Klien oli järgmisel 4 hooajal 3 meeskonna testisõitja.

David Coulthard oli 2007. aasta Suurbritannia Grand Prix'l 11

2007. aastal sõitis Coulthardi kõrval Mark Webber, kes oli varem sõitnud ka Red Bulli eellases Jaguaris. Ehkki Webber sai 16 etapilt 9 etapil parema tulemuse kui Coulthard, punktides see ei kajastunud. Coulthard kogus 14 punkti nagu eelmiselgi hooajal ja oli 10., Webber oli 10 punktiga 12. Kuid Euroopa Grand Prix'l Nürnburgringil saavutas Webber Red Bulli selle aasta ainsa poodiumikoha. Meeskondlikult oli Red Bull 11 meeskonna seas 24 punktiga 5. See oli Red Bulli läbi aegade kõrgeim koht ja mõlema sõitjaga pikendati lepingut.

Mark Webber oli 2008. aastal Euroopa Grand Prix'l 12

2008. aastal oli Webber Coulthardist selgelt parem, kaotades talle ainult 3 etapil. Ta oli 21 punktiga 11. Coulthard sõitis välja Red Bulli ainsa poodiumikoha, aga jäi 8 punktiga 16. kohale. Meeskondlikult oli Red Bull 29 punktiga 7. Red Bull kaotas ka oma duubelmeeskonnale Toro Rossole, kelle liider Sebastian Vettel oli 35 punktiga 8. ja oli võitnud etapigi. Hooaja lõpul teatas Coulthard oma loobumisest spordist ja Vettel edutati Red Bulli.

Webber saavutas Hiina Grand Prix'l oma senise karjääri kõrgeima, 2. koha

2009. aasta avaetapp oli Red Bullile pettumuseks: Webber oli 12. ja Vettel 13. Kuid teiselt etapilt Malaisiast tõi Webber juba 6. koha punktid. Kolmas etapp, Hiina Grand Prix lõppes aga hiilgavalt: Vettel võitis nii kvalifikatsiooni kui etapi, Webber oli teine. Kaksikvõit saadi ka 8. etapil Suurbritannia Grand Prix'l. 9. etapil Saksa Grand Prix' saabus ka Webberi tähetund: ta võitis kvalifikatsiooni ja kogu etapi. Tema esimene võit tuli 130. katsel ja ükski vormelipiloot pole esimese võiduni nii kaua pidanud ootama. Järgmisel etapil Ungari Grand Prix'l sõitis Webber kiireima ringi. See toimus 131. katsel ja on samuti vormelimaailma rekord. Vettel ja Webber lõpetasid hooaja kaksikvõiduga Abu Dhabi Grand Prix'l. Hooaja kokkuvõttes oli Vettel 84 punktiga teine (maailmameistriks tulnud Jenson Button kogus 95 punkti) ja Webber 69,5 punktiga neljas (vahepeal oli Rubens Barrichello 77 punktiga). Meeskondlikult oli Red Bull 153,5 punktiga Brawn GP (Button ja Barrichello) järel teine.

2010. aastal sõitsid Webber ja Vettel taas Red Bullis. Nagu eelmisel, nii ka 2010. aastal saavutasid Vettel ja Webber hooaja kolmandal etapil Malaisias kaksikvõidu. Monaco Grand Prix'l tuli teine kaksikvõit. Esimese 12 etapi järel oli kumbki, kui vaid lõpuni sõitis, alati punktidele jõudnud ning pärast 12 etappi olid Webber ja Vettel vastavalt esimene ja kolmas. Nad võitsid vastavalt 4 ja 2 etappi.

2011.aastal sõitsid nad ikka veel samas tiimis. Nad saavutasid hooaja kokkuvõttes vastavalt 1. ja 3.koha. Tiimide arvestuses sai Red Bull 1.koha.

2012.aastal oli sõitjate koosseis sama. Vettel sai 3.maailmameistritiitli, aga Webber oli alles 6. Kuid Red Bull sai ikkagi konstruktorite karika.

2013.aastal jäi sõitjad samaks. Vettel sai juba 4.maailmameistritiitli ja Webber oli kolmas. Red Bull sai jälle tiimide arvestuses esikoha.

2014.aastal nii hästi ei lähe. Webber lahkus ja tema asemele tuli Toro Rossost Daniel Ricciardo. Praegu on Vettel viies ja Riciardo kuues. Aga Reb Bull on siiski tiimide arvestuses teine.

Sebastian Vettel
Daniel Ricciardo