Estonia (raadiovastuvõtja)

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Raadiovastuvõtja "Estonia")

Radioola Estonia oli tehases Punane RET toodetud kõrgekvaliteediline raadiovastuvõtja, mille eri mudeleid toodeti umbes 1950. aastast alates. Radioola koosseisu kuulus grammofoniseade.

Tuntud mudel oli Estonia-2, mis tunnistati Brüsseli maailmanäitusel 1958. aastal kuldmedali vääriliseks. Radioola Estonia-2 komplekti kuulusid lisaks kaks lisavaljuhääldit, mille abil püüti saavutada heli ruumilist (pseudostereofoonilist) efekti.

Eriti kõrge helikvaliteedi poolest oli tuntud mudel Estonia-3 aastast 1962, millel taasesitatav sagedusala oli 50–15 000 Hz. Sellel mudelil oli ka valmisolek stereofooniliseks vastuvõtuks stereodekooderiga lisaseadme abil, nagu ka järgnenud mudel Estonia 3M. Sellele järgnes mudel Estonia 4.

Estonia Stereo aastast 1969 oli üks esimesi stereofoonilisi raadiovastuvõtjaid Nõukogude Liidus. Järgnenud mudelid kandsid Nõukogude Liidus kehtima hakanud tähistussüsteemi järgi nimetuses numbreid 006, 008 ja 009.

Järgmise 1980ndate Estonia mudeli – raadiokomplekti (modular stereophonic radio-grammophone) Estonia 010 koosseisu kuuluvana toodeti arvatavalt kogu Nõukogude Liidu esimest CD-plaadimängijaseadmega raadiokomplekti. Selle komplekti jaoks töötati välja ka kassettmagnetofon Estonia MΠ110, mis aga seeriatootmisse ei läinud.

Järgnes veel mitu komplektiga ühilduvat seadet (mitmed neist nimetuse koodiga 016).[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "https://audes.ee/". {{netiviide}}: välislink kohas |Pealkiri= (juhend)