Estonia (raadiovastuvõtja)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Radioola Estonia oli tehases Punane RET toodetud kõrgekvaliteediline(???) raadiovastuvõtja, mille eri mudeleid toodeti umbes 1950. aastast alates. Radioola koosseisu kuulus grammofoniseade.

Tuntud mudel oli Estonia-2, mis tunnistati Brüsseli maailmanäitusel 1958. aastal kuldmedali vääriliseks. Radioola Estonia-2 komplekti kuulusid lisaks kaks lisavaljuhääldit, mille abil püüti saavutada heli ruumilist (pseudostereofoonilist) efekti.

Eriti kõrge helikvaliteedi poolest oli tuntud mudel Estonia-3 aastast 1962, millel taasesitatav sagedusala oli 50–15 000 Hz. Sellel mudelil oli ka valmisolek stereofooniliseks vastuvõtuks stereodekooderiga lisaseadme abil, nagu ka järgnenud mudel Estonia-3M. Sellele järgnes mudel Estonia-4.

Estonia Stereo aastast 1969 oli üks esimesi stereofoonilisi raadiovastuvõtjaid Nõukogude Liidus. Järgnevad mudelid kandsid Nõukogude Liidus kehtima hakanud tähistusviisi alusel nimetuses numbreid 006, 008 ja 009.

Järgmise 1980ndate Estonia mudeli – raadiokomplekti (modular stereophonic radio-grammophone) Estonia-010 koosseisu kuuluvana toodeti arvatavalt kogu Nõukogude Liidu esimest CD-plaadimängijaseadmega raadiokomplekti. Selle komplekti jaoks töötati välja ka kassettmagnetofon Estonia-MΠ110, mis aga seeriatootmisse ei läinud.

Järgnes veel mitu komplektiga ühilduvat seadet (mitmed neist nimetuse koodiga 016).[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]