Pudelikork

Allikas: Vikipeedia
Üldotstarbeline 21-hambaline ühekordseks tarvituseks mõeldud metallkork.
Sama korgi alumisel poolel võib näha plasttihendit.
Šampusepudeli kork.

Pudelikork on vahend pudelisuu sulgemiseks. Pudelikorke valmistatakse metallist, plastmassist, puidust, korgist, kummist jts materjalidest.

Korgist pudelikorgi valmistamine

Üks tänapäeval levinumaid pudelikorgitüüpe on ühekordselt kasutatav metallkork, mille all on plastmassist tihend. Sellised pudelikorgid, millel sageli seisab joogibrändi logo, on tarvitusel eelkõige karastusjookide tööstuses. Hoidistamisel tarvitatakse korduvkasutusega pudelikorke, mis on enamasti plastmassist või puidust. Traditsiooniline pudelikorgimaterjal on korgitamme koorest saadav kork, millest valmistatakse veinipudelite korke, ehkki ka neid on aina sagedamini hakatud sulgema metallkorkidega. Plastpudelite korgid on tihtipeale teistsugusest plastmassist kui pudelid.

Ühekordselt kasutatavate pudelikorkide eemaldamiseks tarvitatakse enamasti pudeliavajat. Korduvkasutatavad korgid võivad olla keeratavad, sel juhul on pudelikorgi siseküljel ja pudelikaela välisküljel sobiv keere. Kork võib sobituda ka pudelisuudmesse (nt korgipuust korgid) või katta pudelikaela väljastpoolt (tänapäeval vähelevinud kummikorgid).