Printsess Eugenie

Allikas: Vikipeedia
Printsess Eugenie
Printsess Eugenie
Sünninimi Eugenie Victoria Helena Mountbatten-Windsor
Sündinud 23. märts 1990 (34-aastane)
London

Eugenie, Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendatud Kuningriigi printsess (Eugenie Victoria Helena Mountbatten-Windsor) (sündinud 23. märtsil 1990 Londonis) on Briti kuningliku perekonna liige, kuninganna Elizabeth II lapselaps ja Yorki hertsogi Andrew' noorem tütar. Ta oli troonipärimisjärjekorras kuuendal kohal alates oma sünnist kuni 2013. aastani, mil sündis Cambridge'i hertsog Williami poeg George.

Sünd[muuda | muuda lähteteksti]

Printsess Eugenie sündis 23. märtsil 1990 Portlandi haiglas Londonis. Tema isa on prints Andrew, Yorki hertsog, kuninganna Elizabeth II ja prints Philipi kolmas laps. Tema ema on Sarah, Yorki hertsoginna, major Ronald Fergusoni ja Susan Mary Wrighti tütar. Ta sai nime Hispaania kuninganna Victoria Eugenie järgi. Printsessil on ka vanem õde Beatrice.

Ta ristiti 23. detsembril 1990 St. Mary Magdalene'i kirikus hommikuse jumalateenistuse ajal; ta oli esimene kuninglikku päritolu laps, kellel olid avalikud ristsed. Tema ristivanemad olid James Ogilvy, kapten Alastair Ross, Mrs. Ronald Ferguson (tema vanaisa teine abikaasa), Mrs. Patrick Dodd-Noble ja Ms. Louise Blacker.

Briti monarhi lapselapsena meesliini kaudu on Eugenie sünnist saadik Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendatud Kuningriigi printsess (Tema Kuninglik Kõrgus).

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Printsess Eugenie alustas oma haridusteed Winkfield Montessori lasteaias Surreys 1992. Seejärel läks ta koos õega Upton House'i Kooli. 2001 pääses ta katsete alusel St. George's Schooli Windsoris. Kaks aastat hiljem alustas ta kooliteed Marlborough' Kolledžis Wiltshire'is, elades kooli internaadis.

Tervis[muuda | muuda lähteteksti]

2002. aasta oktoobris tegi printsess läbi lõikuse Kuninglikus Riiklikus Ortopeedilises Haiglas Londonis, et takistada skolioosi halvenemist. Ta on nüüdseks täielikult paranenud ning eeldatakse, et uut lõikust pole vaja.

Kodune elu[muuda | muuda lähteteksti]

Printsess Eugenie vanemad lahutasid 1996, kui tüdruku oli alles kuueaastane. Nüüd jagavad hertsog ja hertsoginna oma laste hooldusõigust ning Eugeniele meeldib aega veeta mõlema vanemaga. Lahutus oli sõbralik. Nad elavad siiani kõik koos hertsogi kodus Royal Lodge's, kui tüdrukud on internaatkoolidest kodus.

On pakutud, et Eugenielt ja Beatrice'ilt peaks printsessi- ja kuningliku kõrguse tiitli ära võtma. Selle kaudu saaksid neist leedi Beatrice Windsor ja leedi Eugenie Windsor, nagu kõnetatakse hertsogite lapsi, kes pole kuninglikku päritolu. Tüdrukute isa on aga selle plaani vastu, kuna neil on mõlemale tiitlile sünnipärane õigus.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]