Plaza Hotel

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Plaza Hotel eelmise sajandi alguses

Plaza Hotel on New Yorgis Manhattanil Midtownis asuv 20-korruseline luksushotellist ja korterelamust kõrghoone Viienda puiestee ääres ning Grand Army Plaza väljaku kõrval Central Parki lõunanurga vahetus läheduses. See kuulub ettevõttele Sahara India Pariwar. Hoone varasem omanik oli aastatel 19881995 Donald Trump.

76 meetri kõrguse ja 122 meetri pikkuse ühe peeneima hotelli projekteeris arhitekt Henry Janeway Hardenbergh ja see valmis 1907. aastal. Arhitektuuriliselt on see ehitatud historitsistlikus prantsuse uurenessanslikus châteauesque-stiilis koos uusbaroksete beaux-arts ilmingutega. Hoone ehitus maksis 12,5 miljonit USA dollarit ja see avati 1. oktoobril 1907.

See on New York City Mälestusmärkide Säilitamise Komisjoni poolt määratud kaitsealuseks mälestusmärgiks (New York City Landmark) 1988. aastal. Lisaks kuulub see Ameerika Ühendriikide Ajalooliste Paikade Riiklikusse Registrisse (National Register of Historic Places) ning on ka koos Waldorf-Astoriaga ainukesed hotellid, mis on saanud USA Rahvuslikuks Ajalooliseks Mälestusmärgiks (National Historic Landmark).

Hotell on populaarne ööbimispaik kuulsuste seas ja on olnud paljude filmide võttepaigaks.

Galerii[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]