Playboy

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel räägib ajakirjast; üldmõiste kohta vaata artiklit Pleiboi; laulu kohta vaata artiklit Playboy (laul).

Playboy on 1953. aasta detsembris Hugh Hefneri väljaandmisel USA-s ilmuma hakanud meesteajakiri, mis tänapäeval on üks maailma tuntumaid kaubamärke.

Ajakirjas leidub nii alasti naiste pilte, lühijutte, intervjuusid kuulsustega kui ka elustiiliartikleid. Autorite hulgas on olnud nii mõnigi hilisem menukirjanik, näiteks Stephen King, ja intervjuusid kuulsate poliitikutega, näiteks intervjuu Jimmy Carteriga 1980. aastal presidendivalimistekampaania ajal.

Ajakirja esimese numbri kaanelt puudus väljaandmise aeg ja number, sest Hefner ei olnud kindel, kas ajakirja teine number üleüldse ilmavalgust näeb. Kuna aga seda numbrit õnnestus müüa 54 175 eksemplari kaanehinnaga 50 senti, siis jätkati ajakirja väljaandmist. Esimese numbri müügiedu tagas ajakirja kaanel olnud Marilyn Monroe pilt ja ajakirjas oli ka poster, kus ta poseeris alasti. Monroe kandis nimetust "Sweetheart of the Month", edaspidi sai postritüdrukute nimetuseks "playmate". Monroe pildid ei olnud algselt mitte selle ajakirja jaoks mõeldud, vaid Hefner oli need ostnud ühelt kalendrite kirjastajalt. Ajakirja esimesel leheküljel kirjutas Hefner:

We want to make it clear from the very start, we aren't a 'family magazine.' If you're somebody's sister, wife or mother-in-law and picked us up by mistake, please pass us along to the man in your life and get back to your Ladies Home Companion.

Lisaks USA-le ilmub ajakiri tänapäeval omakeelsena juba rohkem kui 20 riigis. Eesti keeles anti ajakirja välja aastail 2007–2011.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]