Persoonibränd

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Persoonibränd on isiku oskustest, kogemustest, iseloomust, hoiakutest ja meie eneseväljendusest kujunenud kuvand selle kohta, kes me oleme ja mida teeme.

Terminit personal brand kasutas esimest korda Ameerika juhtimisguru Tom Peters Fast Company artiklis "The Brand Called You"[1]. Sõna "persoonibränd" kasutas esimest korda kommunikatsioonijuht konsultant ja esimene persoonibrändi konsultant Liisi Toom Postimehe erilehe "Turundustrendid 2009" artiklis "Persoonibränd" [2]. Toom lõi ja kasutab persoonibrändi kujundamisel oma loodud persoonibrändi mudelit[3], mis koosneb neljast küsimusest:

  1. Kes sa oled?
  2. Mida sa oskad?
  3. Kellele sa oma (teenust, tööd) pakud?
  4. Kuidas oled nähtav?

Kuigi ühe isiku brändimine sisaldab palju mahukamaid kaardistamise, karjääriplaneerimise ja turundamise küsimusi ja võtteid, on need neli küsimust baasiks.

Persoonibränd ja eneseturundus[muuda | muuda lähteteksti]

Eneseturundus on turundustaktikate kogum, mis toetab brändi kujundamist, seda ka isiku puhul. See ei ole võrdne persoonibrändi terminiga, mis on oma olemuselt palju põhjalikum, terviklikum strateegiline konstrukt. Eneseturundus on vaid osa isiklike eesmärkide, soovitud tulemuste ja oma oskuste pakkumiseks kliendile või tööandjale. Head eneseturundust ei saa teha persoonibrändi mudeli kõiki osi eelnevalt kaardistamata. Eneseturundus[4] vastab Liisi Toomi mudelis küsimusele "Kuidas oled nähtav?" ja on viimane etapp persoonibrändi kujundamises.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. [1]
  2. [2]
  3. Liisi Toom. [www.persoonibrand.ee/persoonibrand"persoonibrändi mudel"]. persoonibrändi portaal.
  4. Liisi Toom. "Mis on eneseturundus?". persoonibrändi portaal.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]