Peabody auhind

Allikas: Vikipeedia

Peabody auhind (George Foster Peabody Award) on Ameerika Ühendriikides välja antav iga-aastane rahvusvaheline auhind, mis antakse silmapaistvate saavutuste eest raadios ja televisioonis.

Auhinnatakse ajakirjanduslikke saavutusi dokumentalistikas, haridus- ja lastesaadetes ning meelelahutuses. See on üks vanemaid elektroonilise meedia auhindu. Esimene Peabody auhind anti välja 1941. aastal eelmise aasta eest.

Auhinna loomist peetakse Lambdin Kay teeneks, kes oli Atlanta raadiojaama WSB avalike teenuste direktor. Auhind on nimetatud ärimehe ja filantroobi George Foster Peabody järgi, kes andis auhinna rajamiseks raha. Auhindu annab välja Georgia Ülikooli Henry W. Grady nimeline ajakirjanduse ja massikommunikatsiooni kolledž.

Algul oli Peabody auhind mõeldud üksnes raadioajakirjanike auhinnaks, kuid juba 1948. aastal lisati televisioonivaldkonna auhinnad. 1990. aastate lõpus lisati uusi auhinnakategooriaid veebimeedias levitatava ajakirjanduse tunnustamiseks. Peabody auhindu ei anta kinofilmide eest.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]