Georgia Ülikool

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Georgia Ülikool
Uga VI, Georgia Bulldogside ametlik live maskott aastatel 1981–1990

Georgia Ülikool (inglise keeles University of Georgia) on riiklik teadusülikool. See asutati 1785. aastal ja on üks vanimaid avalikke ülikoole Ameerika Ühendriikides. See asub Atlanta kesklinnast 70 miili (110 kilomeetrit) kirdes. Georgia Ülikooli põhilinnak asub Georgias Athensis.

Georgia Ülikool oli esimene riigi asutatud ülikool Ameerika Ühendriikides. Esimesed õpilased lõpetasid kooli alles 1804. aastal, 19 aastat pärast selle asutamist.

Kooli spordimeeskonnad võistlevad NCAA kõrgeimal divisjonitasemel. Neist tuntuim on Georgia Bulldogs. Georgia Bulldogs on spordivõistkonnad, kes esindavad Georgia Ülikooli. Naiste spordivõistkondi nimetatakse Lady Bulldogs. Bulldogsid võistlevad NCAA I divisjonis ja on Kagu konverentsi (SEC) liikmed. Ametlik maskott on inglise buldog nimega Uga (tuletatud Georgia Ülikooli ingliskeelsest lühendist).

Georgia Ülikoolis õppimise ajal on tulnud kümnevõistluses USA üliõpilasmeistriks ka kolm eestlast: Maicel Uibo 2014. ja 2015. aastal, Johannes Erm 2019. aastal ning Karel Tilga 2021. aastal.[1]

Galerii[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]