Paul McCartney surma varjamine

Allikas: Vikipeedia

Paul McCartney surma varjamine (Paul Is Dead) on vandenõuteooria, mille kohaselt ansambli The Beatles basskitarrist ja laulja Paul McCartney sai autoõnnetusel surma ning asendati temataolise uue isikuga.

Kuulujutu lasi lahti üks USA raadiojaam 1969. aastal, mil ansambel oli oma kuulsuse tipul. Väidetakse, et pärast Paul McCartney surma 1966. aastal olevat korraldatud konkurss tema asendaja leidmiseks. Ansambli liikmed ei tohtivat sellest kuskil rääkida, kuid nad on oma fännidele saatnud salajasi vihjeid.

Teooria pooldajad on kogunud selle kohta hulgaliselt tõendeid.

  • Revolution 9 korduvaid sõnu "number nine, number nine" tagurpidi mängides olevat kuulda: "turn me on, dead man, turn me on, dead man" - "eruta mind, surnud mees". Samuti on seal kuulda autode kokkupõrke hääli jmt.
  • Laulu While My Guitar Gently Weeps lõpul olevat kuulda, kuidas George Harrison mitu korda hüüab: "Paul, Paul, Paul...".
  • Laulus Good Morning, Good Morning on sõnad: "nothing to do to save his life" - "pole midagi teha tema elu päästmiseks".
  • Albumi Rubber Soul kaanepildil vaatavat ansambli liikmed (koos Paul McCartney kehastajaga) justkui tema haua sügavusse.
  • Albumi Abbey Road kaanepilt kujutavat Pauli leinarongkäiku. Paul kõnnib paljajalu ja sigaretiga, mis olevat Sitsiilia surmasümbol, ega astu teistega ühte sammu. Tagaplaanil oleva valge auto number on LMW 281F, mis pidavat tähendama "Linda McCartney Widow" ning "28 IF", ehk "KUI ta elaks, oleks ta 28-aastane" (plaadi väljalaskmise aastal, 1969).
  • Albumi Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band kaanepilt pidavat kujutama haua ümber kogunenud leinajaid. Paul McCartney pea kohal hoitakse kätt nagu õnnistuse märgiks. George Harrison ja Ringo Starr näivad Pauli püsti hoidvat, nagu oleks too kange. Eriti huvitav trikk ilmnevat siis, kui võtta poleeritud lauanuga ja asetada see pildil trummile kirjutatud sõnale HEARTS. Koos peegelpildiga võib välja lugeda: "1 ONE 1 X HE ^ DIE", kusjuures nool näitab McCartney suunas.
  • Paul McCartney kehastaja olevat keegi William Shears Campbell, kelle "soolokarjäär" McCartney'na ei olevat see, mis ta võiks olla, kui ta oleks ehtne.

Paul McCartney ja John Lennon on korduvalt neid teooriaid ümber lükanud ja nende arvel nalja teinud. Laulus Glass Onion laulab Lennon: "Here's another clue for you all, the Walrus was Paul." - "Veel üks vihje teile kõigile: morsk oli Paul." Vihje oli laulule I am the Walrus, kus sisalduvad muu hulgas sõnad "stupid bloody Tuesday", mille põhjal otsekohe järeldati, et Pauli surm toimus teisipäeval. See ei sobinud aga kokku lauluga She's Leaving Home, kus olid sõnad "at 5 a.m. on a Wednesday morning" - "kolmapäeva hommikul kell 5". Fännid ja Pauli surma teooria pooldajad seletasid seda siis sellega, et kolmapäeva hommik Inglismaal tähendab sama mis teisipäeva õhtu USA läänerannikul. Morsk (walrus) pidi aga eskimo mütoloogias tähendama surma.