Mine sisu juurde

Pacific Northwest

Allikas: Vikipeedia
Kaskaadia kaart

Pacific Northwest (inglise keeles Pacific Northwest, lühendina PNW, harvem Cascadia) on geograafiline regioon Põhja-Ameerika mandri läänerannikul, mida piiritleb Vaikne ookean läänekaares ja Kaskaadide mäestik põhjaloode-lõunakagu suunal. Kuigi ühtegi piiritlust ei ole kokku lepitud, moodustavad kõige sagedasema kontseptsiooni Kanada provints Briti Columbia ja Ameerika Ühendriikide osariigid Idaho, Oregon ja Washington. Laiemalt võib sinna hulka lugeda veel Kagu-Alaska, Edela-Yukoni ja Põhja-California territooriumeid ning Põhja-Nevada ja mandrilahkmest ida poole jäävad Lääne-Montana ja Lääne-Wyomingi osasid.

Rahvastik[muuda | muuda lähteteksti]

Regiooni rahvastatuimad suurlinnapiirkonnad on Suur-Seattle 3,7 miljoni inimesega, Suur-Vancouver 2,5 miljoni inimesega ning Suur-Portland 2,4 miljoni inimesega.

Põlisrahvad[muuda | muuda lähteteksti]

Rannikuhõimud[muuda | muuda lähteteksti]

Tlingit, Nisga'a, Haida, Tsimshian, Gitxsan, Haisla, Heiltsuk, Nuxalk, Wuikinuxv, Kwakwaka'wakw, Nuu-chah-nulth, Makah, Ranniku-Salish, Chimakum, Quileute, Willapa, Chinook ja Tillamook

Kõrglavahõimud[muuda | muuda lähteteksti]

Loodus[muuda | muuda lähteteksti]

Mount Jeffersoni mäetipp ning Oregoni männid samanimelises osariigis

Regioon on tuntud enda saarte, lahtede, fjordide, mägede, lopsakate ja ulatuslike metsade (kus on laialt levinud maailma kõrguselt teine igihaljas okaspuu Oregoni mänd) ning harva silmatud sasquatchide poolest.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]