Oliver Wehner

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Oliver Wehner
Sündinud 7. juuli 1984 (34-aastane)

Oliver Wehner (sündinud 7. juulil 1984 Pirnas) on Saksa poliitik (CDU). Ta on Saksimaa Parlamendi liige alates 2009. aastast.

Haridus ja karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast õppimist Pirna Johann-Gottfried-Herderi Gümnaasiumis ja tsiviilteenistuse õppimist St. John Accident Assistance organisatsioonis Wehner lõpetas kaubanduse haridusprogrammi (Tööstus- ja Kaubanduskoja) Saksa Beamtenkasse'is, kus jätkus tööd hiljem.

Seejärel õppis Wehner edukalt Dresdeni Tehnikaülikoolis politoloogiat peamise õppeainena ja sotsioloogiat teise õppeainena (Bakalaureuse kraad). Praegu on ta Saksa Punase Risti juhataja Pirnas.

Poliitilised tegevused[muuda | muuda lähteteksti]

Oliver Wehner on Saksamaa Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) ja selle Noorteliidu (Young Union) liige. Alates 2006. aastast on Oliver saanud juhatuse liikmeks ning praegu on ta Pirna CDU esimees. 2009. aastal oli ta Parlamentaarsete valimiste ajal Saksimaa ja Alam-Saksimaa noorteliidu peamine kandidaat ning võitis valimisringkonnas Sächsische Schweiz (valimisringkond 49). 2014. aasta augustis valiti Wehner uuesti nimetamata valimisringkonna Saxon Switzerland - Eastern Ore Mountains 3 (valimisringkond 50) otse Landtagis.

Oliver on heaolu- / tarbijakaitsekomitee, riiklik noorte heaolu komitee ja petitsioonikomisjoni liige. Samuti on Wehner muutunud vabariigi CDU fraktsiooni esindajaks valitsuse juhtiva koalitsiooni esimeheks "Abfall-Missstands-Enquette" komisjonis.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]