Dresdeni Tehnikaülikool

Allikas: Vikipeedia
Dresdeni Tehnikaülikool
Technische Universität Dresden (TUD)
Asutatud 1828
Veebileht tu-dresden.de
TUDi majandusteaduskonna Georg Schumanni hoone
TUDi informaatikateaduskonna uus hoone
1996. aastal ühinesid TUDi tehniline raamatukogu ja Saksimaa Riiklik Raamatukogu SLUB Dresdeni nime alla

Dresdeni Tehnikaülikool (saksa keeles Technische Universität Dresden, lühendatult TUD) on tehnikaülikool Saksamaal Saksimaal Dresdenis.

Dresdeni Tehnikaülikool on üliõpilaste arvult suurim tehnikaülikool Saksamaal. Ülikoolis õpib üle 32 000 üliõpilase ja töötab 5700 õppejõudu.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Dresdeni Tehnikaülikool on üks vanimaid tehnikakõrgkoole Saksamaal. Kool asutati 1828. aastal Saksimaa Tehnikakooli nime all.[1] Aastal 1871 nimetati tehnikakool ümber Kuninglikuks Saksimaa Polütehnikumiks (Königlich-Sächsisches Polytechnikum). Uus nimevahetus toimus 1890 – koolist sai Kuninglik Saksimaa Tehnikakõrgkool (Königlich Sächsische Technische Hochschule). Ajaperioodil 19181961 oli kõrgkooli nimetus Dresdeni Tehnikakõrgkool (Technische Hochschule Dresden). Aastal 1961 sai kõrgkool ülikooliks.

1996. aastal ühinesid Dresdeni Tehnikaülikooli tehniline raamatukogu ja Saksimaa Riiklik Raamatukogu üheks raamatukoguks SLUB Dresdeni nime alla.

Dresdeni Tehnikakõrgkoolis on õppejõuna töötanud Paul Tillich (19251929).

Teaduskonnad[muuda | muuda lähteteksti]

Teaduskondi on 14, sealhulgas filosoofia-, filoloogia-, pedagoogika-, õigus-, majandus-, ehitus-, arhitektuuri-, meditsiiniteaduskond ja mõned teised.

Suurim teaduskond on matemaatika- ja loodusteaduskond 4300 üliõpilasega. Väikseim ja ühtlasi vanim teaduskond on ehitusteaduskond (alla 800 üliõpilase).

Filosoofiateaduskonnas õpib ligi 3500 üliõpilast, osakondi on selles seitse, sealhulgas ajaloo-, kunstiajaloo- musikoloogia-, sotsioloogia- ja teoloogiaosakond.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]